TÜRK KAHVESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TÜRK KAHVESİ

KARDI YAĞDI...YAĞMURDU AKTI..SONRA TOPRAĞA KARIŞTI KURUDU DE..SOLDU DE..NE BİLEYİM İŞTE..KISACA ÖLDÜ DE...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
En son konular
» ôîòî ìîäíû÷ ï
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) EmptyPerş. Ağus. 04, 2011 3:48 am tarafından Misafir

» When the first Whirlpool Duet album was released in December 2001
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) EmptyPaz Tem. 31, 2011 2:13 am tarafından Misafir

» TRAMADOL purchase fedex
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) EmptyC.tesi Tem. 30, 2011 9:12 pm tarafından Misafir

» cod delivery overnight clomid
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) EmptyÇarş. Tem. 27, 2011 7:30 am tarafından Misafir

» Evet en iyi avatar kimde
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) EmptyC.tesi Ara. 12, 2009 12:02 pm tarafından Misafir

» Ruh hali
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) EmptyPaz Haz. 07, 2009 8:55 pm tarafından .Climbed.

» RADYO ACTİVE ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) EmptyPaz Haz. 07, 2009 8:42 pm tarafından .Climbed.

» Şu an ne dinliyorsunuz?
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) EmptyCuma Haz. 05, 2009 10:47 pm tarafından PeRiLiCe

» En sevdiğiniz bayan ve erkek isimleri nelerdir?
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) EmptyCuma Haz. 05, 2009 10:23 pm tarafından PeRiLiCe

» hırs üzerine bir çözümleme
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) EmptyCuma Haz. 05, 2009 8:04 pm tarafından Didi

» Aşkla Baş Edecek Gücün Yoksa Aşık Etmeee!
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) EmptyCuma Haz. 05, 2009 4:13 pm tarafından gizem_den

» BİR AYRILIK GÜNÜNDE
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) EmptyPerş. Haz. 04, 2009 10:30 pm tarafından SiMaRiK

» Tamam Gidiyorum...!
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) EmptyÇarş. Haz. 03, 2009 1:49 pm tarafından gizem_den

» kabağın sahibi vardır elbet
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) EmptySalı Haz. 02, 2009 9:41 pm tarafından Didi

» yalakalık üzerine
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) EmptySalı Haz. 02, 2009 9:21 pm tarafından Didi

» Para Her Kapıyı Açar mı?
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) EmptyPtsi Haz. 01, 2009 8:54 pm tarafından BiLLuR

» susuyorum...
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) EmptyPaz Mayıs 31, 2009 11:08 pm tarafından SEPYA

» komik şiir (tezatlık)
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) EmptyPaz Mayıs 31, 2009 11:04 pm tarafından SEPYA

» gizlice..
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) EmptyPaz Mayıs 31, 2009 10:57 pm tarafından SEPYA

» metrekareye düşen mermi...
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) EmptyPaz Mayıs 31, 2009 10:51 pm tarafından SEPYA

» 2009 Dünya GüzeLLik yarışması adayLarı
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) EmptyC.tesi Mayıs 30, 2009 11:44 am tarafından SiMaRiK

» Aşka Meylin Nedendir
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) EmptyC.tesi Mayıs 30, 2009 10:40 am tarafından impassive

» Hangi süper güce sahip olmayı isterdiniz?
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) EmptyPerş. Mayıs 28, 2009 10:41 pm tarafından kayısı_cicegi

» F.WILHELM NIETZSCHE
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) EmptyPerş. Mayıs 28, 2009 10:34 pm tarafından kayısı_cicegi

» Şehre Hasret
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) EmptyCuma Mayıs 22, 2009 8:45 am tarafından astakoz

En iyi yollayıcılar
Ekselanss (1504)
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) I_vote_lcapah kadınlar (bir kadının kaleminden) I_voting_barah kadınlar (bir kadının kaleminden) I_vote_rcap 
BiLLuR (1500)
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) I_vote_lcapah kadınlar (bir kadının kaleminden) I_voting_barah kadınlar (bir kadının kaleminden) I_vote_rcap 
Serap (1364)
sandy (1289)
impassive (1238)
Didi (1139)
Mavis (811)
SEPYA (777)
Phoenix_u (733)
SiMaRiK (692)
Istatistikler
Toplam 300 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: PeRiLiCe

Kullanıcılarımız toplam 15216 mesaj attılar bunda 4017 konu
Anket
Hangi süper güce sahip olmayı isterdiniz?
Karşıdaki insanın aklını okumak
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) I_vote_lcap36%ah kadınlar (bir kadının kaleminden) I_vote_rcap
 36% [ 5 ]
Görünmez olmak
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) I_vote_lcap0%ah kadınlar (bir kadının kaleminden) I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Zaman içinde yolculuk etmek
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) I_vote_lcap7%ah kadınlar (bir kadının kaleminden) I_vote_rcap
 7% [ 1 ]
Geleceği görmek
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) I_vote_lcap0%ah kadınlar (bir kadının kaleminden) I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
İnsanları iyileştirmek
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) I_vote_lcap21%ah kadınlar (bir kadının kaleminden) I_vote_rcap
 21% [ 3 ]
Zamanı durdurmak
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) I_vote_lcap7%ah kadınlar (bir kadının kaleminden) I_vote_rcap
 7% [ 1 ]
Uçmak
ah kadınlar (bir kadının kaleminden) I_vote_lcap14%ah kadınlar (bir kadının kaleminden) I_vote_rcap
 14% [ 2 ]
Ölümsüz olmak
 7% [ 1 ]
Diğer
 7% [ 1 ]
Toplam Oylar : 14
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

ah kadınlar (bir kadının kaleminden)

3 posters
YazarMesaj
SEPYA
Moderatör
Moderatör
SEPYA

Kadın

ah kadınlar (bir kadının kaleminden) Empty
MesajKonu: ah kadınlar (bir kadının kaleminden)   ah kadınlar (bir kadının kaleminden) EmptyÇarş. Ekim 22, 2008 12:32 pm

Ahh Kadınlar (bir Kadının Kaleminden)

Bütün kadınlar birbirlerini rakip olarak görürler. Birbirlerini kıskanmaları için ayni meslekten olmaları ya da menfaatlerinin çatışması falan şart değildir. Ortalıkta kendilerinden başka kadınların da dolaşıyor olması, kıskanmaları için yeterli bir sebeptir. Yolu kadınların görev yaptığı bir yere, örneğin bir banka şubesine düsen bir kadın,gördüğü muameleden bunu şıp diye anlayabilir.

Bütün kadınların mutlaka koşulacak şartları vardır. seninle evlenirim ama... , dediğini yaparım ama... Nedense bütün aşk şiirleri, en duygulu şarkı sözleri hep erkekler tarafından yazılmıştır, çok duygulu oldukları söylenen kadınların bu sırada ne yaptıkları merak konusudur. Bence kadınlar o sırada diğer kadınları incelemekle meşguldürler. ne giymiş, ne takmış, benden güzel mi? Vs

Erkekler (eğer ruh hastası değillerse) eşlerini çok yakın arkadaşlarından, akrabalarından, yani olur olmaz herkesten kıskanmazlar.Oysa kadınlar, hiç ayırım yapmaksızın, ömür boyunca, istisnasız her dişiden kıskanırlar kocalarını. 30 yaş büyük bir kadınla, sırf parası için evlenen pek az erkek vardır. Buna karşılık etraf, babası, hatta dedesi yaşında, ama mutlaka zengin erkeklere aşık olan (!) kadınlarla doludur. Hiç bir kadın çalıştığı yerde üstünün kadın olmasını istemez. Vallahi bunu ben söylemiyorum, anketler öyle diyor. Erkekler kadınlardan ilgi, şefkat, sevgi dışında pek bir şey beklemezler. Kadınlara bunlar asla yetmez, ilâve olarak iki bilezik , bir yüzük gerekir çoğu zaman. Gelin-kaynana çekişmesinin fıkralara geçtiği ülkemizde hiç damat-kayınpeder çekişmesine tanık oldunuz mu? Elti gemisi yürümez diye bir söz vardır da neden bacanaklar için söylenmiş benzer bir lâf yoktur?

Evli kadınla ilişkiye giren çok az erkek vardır. Buna karşılık evli erkekle hiç düşünmeden ilişkiye giren kadın sayısı, benim bildiğim , gördüğüm, duyduğum kadarıyla bir hayli kabarıktır. Erkekler bir araya geldiklerinde işten, politikadan, futboldan bahsederler genellikle. Kadınlar bir araya geldiğinde ise vay o anda orada olmayan diğer kadınların hâline!

Eşlerinden, yorgunum , başım ağrıyor bahanesiyle mümkün olduğunca kaçan kadınlar, ortaya ikinci bir kadın çıktığı zaman âniden kocalarını çok sevdiklerini (!) fark ederler.kocası tarafından aldatılan kadınlar genellikle boşanmak yerine,bir çocuk daha yapmayı tercih ederler. Tersi durumda ise erkekler kadınlar kadar akıllı olmadıkları için bunu gurur meselesi yapar ve kadını hemen boşamaya kalkarlar.

Kadınlar evde akşama kadar istedikleri gibi yaşarlar.Ne karışanları ne de görüşenleri vardır. Erkeklerin ise akşamdan akşama geldikleri evlerinde pek de özgür oldukları söylenemez. Kendilerine durmadan oraya oturmaması, sigarasının külüne dikkat etmesi, ayakkabısını çıkarması hatırlatılır.

Kadınlar akşama kadar kocalarının bilgisi dışında istedikleri arkadaşlarını misafir ederler. Oysa hiç bir erkek karısından izin almadan eve bir erkek arkadaşını getiremez. Hatta izin alarak bile. Kadınlar her istediklerinde eşlerinden izin almadan annelerini ziyaret edebilirler. Erkekler ne haberli, ne habersiz, yanlarında eşleri olmadan asla annelerine uğrayamazlar.

Kadınlar bütün ilişkilerinde hesap kitap içindedirler. Asla şeffaf değildirler. Hoşlanırlar, hoşlanmaz gibi davranırlar, isterler, istemez gibi yaparlar. Eşleriyle sorunlarını çözmede bedenlerini silâh olarak kullananlar bile vardır. Vücutlarını göstermeye bayılırlar.Açık, dar, şeffaf, kısa giyerler. Sonra da neden bakıyorsunuz? diye sinirlenirler.Aslında amaçları baktırmaktır, ama bunu asla kabul etmezler,özgürlükten, rahatlıktan, medeniyetten falan söz ederler.Nereden biliyorsun, derseniz ben de kadınım oradan biliyorum.

NOT: İstisnalar kaideyi bozmaz. (Bence de bunu okuyan bütün kadınlar kendini istisna olarak kabul edecektir.)

Pakize SUDA

(l.wire den aldım)

__._,_.___
Mavis
Moderatör
Moderatör
Mavis

Kadın
Ruhsal Durumunuz : ah kadınlar (bir kadının kaleminden) Ssstt10

MesajKonu: Geri: ah kadınlar (bir kadının kaleminden)   ah kadınlar (bir kadının kaleminden) EmptyÇarş. Ekim 22, 2008 1:13 pm

Ben Pakize Suda'ya katılmıyorum.Nedenleri de onun yaptığı gibi sıralıyorum;
*Evet tüm aşk şiirleri,duygulu sözler erkeklerden tarafından yazılır .Ama yazılan sevgi sözcükleri dile dökülmez neden?Çünkü; erkekler duygularını söylemek istemez.Uygulamaya gelince hiç bir erkek uygulamaz!Malesef de lafla peynir gemisi yürümez.
*Evet kadınlar biraraya gelince dedikodu yapar.Çünk;küçücüktür dünyası, çoğu kadına sosyalleşme hakkı verilmez.Dört duvar arasında yemek,bulaşık,ütü,yemek ve çocukların bakımı için doğurmuştur anaları kadınları .Kocalarıda bunları yapsın diye evlenmiştir onunla.Kadına yeni çevre edinme,sosyalleşip hayata katılma hakkı verilmez.Niye ne gerek var sonra maymun gözünü açar.
*Evet erkekler bir araya gelince dedikodu yapmaz.Yoldan geçen kadının,ofisteki mesai arkadaşı bayanın fiziksel özelliklerini 'Afet,süper hatun abicim yada at gibi hatun'şeklindeki korkunç cümleler kurarak muhabbet ederler.
*Erkekler mi kadınlardan sevgi,şevkat dışında bişey beklemez.Buna gülüyorum..Erkekler kadınlardan anne,ateşli bir eş,iyi bir ev hanımı,köle olmuş bir gelin,.............bu liste daha uzar gider.Bir bedene ne kadar çok sıfat sığdıyolar değilmi?
*Evet kadınların çoğu kıskançtır.Çünkü bu erkekler 'yaparsın erkeksin , elinin kiri'gibi sözlerle büyüdükleri için içlerinde doğuştan bi hepsi benim,ben yaparım hakkı bulurlar kendilerinde.
*Erkekler kadınlara danışmadan istedikleri alırlar.Çünkü;parayı kazanan kendisidir kimseye hesap vermek zorunda değidir.
*Erkekler sormadan,danışmadan istedikleri yerlere gider,gezer,ailelerini ziyaret ederler.Niye sorsunki erkek adam hesap vermez.Kadınlar ise pazara,komşuya,anasına da gitse izin almak zorundadır.Gençliklerinde abilerine,babalarına sormak zorundadırlar evlenince kocalarına.İlerki yıllarda da erkek evlatlarına soracaklar.
*Erkekler mi evlerinde rahat hareket emez.Buna da gülerim...Kadınalr tüm gün evdelerdir.Sabah bi başlar mesai gece ev halkı yatana kadar bitmez.Asla bu kadar emeğine takdir edilmez çünkü;işi budur.Erkekler işten eve gelir saltanatları başlar.Kumanda onların,sürekli hizmet sonsuz kadın anca getir götür işi yapar.
Eevet erkekler tüm gün çalışır.Ama karşılığını takdir ve maaşla alır ya kadın.......
*Evet kadın aldatılsada ayrılmaz.Yuvasını kurtarmak için sonuna kadar savaşır.Onurunu ayaklar altına alır ve savaşır.
*Erkekler ömürleri boyunca anneleri ve babaları arafından pofpoflandığı için karısında da aynı şeyi bekler.Eşinin annesi değil karısı olduğunu,onunda bi anakuzusu olduğunu unutur erkekler.
*Gelin kaynana savaşlarınında bitmesi için erkeklerin tek yapması gereken eşleri ve aileleri arasında terazi olmayı bilmektir.
Bu yazıda katıldığım tek nokta;kadınlar genelde kadınlar için süslenir.

BUNLARI NERDEN Mİ BİLİYORUM.ÇÜNKÜ ;BENDE KADINIM!!!!!!!!!!
Didi
Zirvedeki Mod
Zirvedeki Mod
Didi

Kadın
Ruhsal Durumunuz : ah kadınlar (bir kadının kaleminden) Kustah10

MesajKonu: Geri: ah kadınlar (bir kadının kaleminden)   ah kadınlar (bir kadının kaleminden) EmptyÇarş. Ekim 22, 2008 1:32 pm

Ben daha farklı bir açıdan bakıyorum bu genelleme ve ayırımın dışında.Kadın da erkek de birbirlerini önce insan sonra dost,sevgili,yol arkadaşı,ev arkadaşı gibi gördükleri sürece hayat her iki taraf içinde kolay olacaktır belki.
Hani bazen 6 gün yoğun çalışıyor ,sadece bir gün evde diye baktığımda misafirim gibi görüyorum eşimi,onu ağırlamak sevdiği ,yemekleri yapmak hazır kahvaltıya uyandırmak,kahvesini tatlısını tepsi ile sunmak vs. ama bazende 6 gün ben yemek hazırlıyorum,bugün de sen beni misaifr et diyorum.
Herşeyin önünde empati ,güven ve dostluk geliyor sanırım.Bir erkek karısının ya da sevgilisinin ,bir kadın kocasının ya da sevgilisinin en iyi dostu olabiliyor mu siz bundan haber verin.İşte o zaman hayat ve ilişkiler daha yaşanası ve daha uzun soluklu kalabiliyor sanırım.
SEPYA
Moderatör
Moderatör
SEPYA

Kadın

MesajKonu: Geri: ah kadınlar (bir kadının kaleminden)   ah kadınlar (bir kadının kaleminden) EmptyÇarş. Ekim 22, 2008 5:08 pm

samimiyetle söylemeliyim ki ailemizi kocalarımızı çocuklarımızı toplumu ve bireyleri anlatan hayatın içinden kesitler veren bu köşede kimseyi kırmadan eleştirsel yaklaşımlarda bulunmaktan kısacası kendimizi konuşmaktan son derece mutluyum.

tskr ler

Mavis
Moderatör
Moderatör
Mavis

Kadın
Ruhsal Durumunuz : ah kadınlar (bir kadının kaleminden) Ssstt10

MesajKonu: Geri: ah kadınlar (bir kadının kaleminden)   ah kadınlar (bir kadının kaleminden) EmptyPerş. Ekim 23, 2008 9:16 am

Size katılıyorum insanın özeleştiri yapması güzel birşey.Kimse mükemmel değildir .Birbirimizi incitmeden eleştireceğizki doğruları bulalaım.Ben kendimce yanlış olduğunu düşündüklerimi yazdım.Böyle yaşadıklarını bildiğim yüzlercede kadın var.
Pakize Suda nın annattığı kısım bence biraz kabaca olacak ama devede kulak...
Tabi herkezin şahsi fikri hepinize saygı duyarımm ama bir kadının hemcinslerini bu kadar hakaretvari eleştirmesi düşündürdü beni.

ah kadınlar (bir kadının kaleminden)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-