TÜRK KAHVESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TÜRK KAHVESİ

KARDI YAĞDI...YAĞMURDU AKTI..SONRA TOPRAĞA KARIŞTI KURUDU DE..SOLDU DE..NE BİLEYİM İŞTE..KISACA ÖLDÜ DE...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
En son konular
» ôîòî ìîäíû÷ ï
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyPerş. Ağus. 04, 2011 3:48 am tarafından Misafir

» When the first Whirlpool Duet album was released in December 2001
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyPaz Tem. 31, 2011 2:13 am tarafından Misafir

» TRAMADOL purchase fedex
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyC.tesi Tem. 30, 2011 9:12 pm tarafından Misafir

» cod delivery overnight clomid
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyÇarş. Tem. 27, 2011 7:30 am tarafından Misafir

» Evet en iyi avatar kimde
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyC.tesi Ara. 12, 2009 12:02 pm tarafından Misafir

» Ruh hali
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyPaz Haz. 07, 2009 8:55 pm tarafından .Climbed.

» RADYO ACTİVE ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyPaz Haz. 07, 2009 8:42 pm tarafından .Climbed.

» Şu an ne dinliyorsunuz?
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyCuma Haz. 05, 2009 10:47 pm tarafından PeRiLiCe

» En sevdiğiniz bayan ve erkek isimleri nelerdir?
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyCuma Haz. 05, 2009 10:23 pm tarafından PeRiLiCe

» hırs üzerine bir çözümleme
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyCuma Haz. 05, 2009 8:04 pm tarafından Didi

» Aşkla Baş Edecek Gücün Yoksa Aşık Etmeee!
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyCuma Haz. 05, 2009 4:13 pm tarafından gizem_den

» BİR AYRILIK GÜNÜNDE
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyPerş. Haz. 04, 2009 10:30 pm tarafından SiMaRiK

» Tamam Gidiyorum...!
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyÇarş. Haz. 03, 2009 1:49 pm tarafından gizem_den

» kabağın sahibi vardır elbet
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptySalı Haz. 02, 2009 9:41 pm tarafından Didi

» yalakalık üzerine
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptySalı Haz. 02, 2009 9:21 pm tarafından Didi

» Para Her Kapıyı Açar mı?
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyPtsi Haz. 01, 2009 8:54 pm tarafından BiLLuR

» susuyorum...
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyPaz Mayıs 31, 2009 11:08 pm tarafından SEPYA

» komik şiir (tezatlık)
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyPaz Mayıs 31, 2009 11:04 pm tarafından SEPYA

» gizlice..
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyPaz Mayıs 31, 2009 10:57 pm tarafından SEPYA

» metrekareye düşen mermi...
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyPaz Mayıs 31, 2009 10:51 pm tarafından SEPYA

» 2009 Dünya GüzeLLik yarışması adayLarı
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyC.tesi Mayıs 30, 2009 11:44 am tarafından SiMaRiK

» Aşka Meylin Nedendir
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyC.tesi Mayıs 30, 2009 10:40 am tarafından impassive

» Hangi süper güce sahip olmayı isterdiniz?
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyPerş. Mayıs 28, 2009 10:41 pm tarafından kayısı_cicegi

» F.WILHELM NIETZSCHE
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyPerş. Mayıs 28, 2009 10:34 pm tarafından kayısı_cicegi

» Şehre Hasret
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyCuma Mayıs 22, 2009 8:45 am tarafından astakoz

En iyi yollayıcılar
Ekselanss (1504)
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! I_vote_lcapDost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! I_voting_barDost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! I_vote_rcap 
BiLLuR (1500)
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! I_vote_lcapDost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! I_voting_barDost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! I_vote_rcap 
Serap (1364)
sandy (1289)
impassive (1238)
Didi (1139)
Mavis (811)
SEPYA (777)
Phoenix_u (733)
SiMaRiK (692)
Istatistikler
Toplam 300 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: PeRiLiCe

Kullanıcılarımız toplam 15216 mesaj attılar bunda 4017 konu
Anket
Hangi süper güce sahip olmayı isterdiniz?
Karşıdaki insanın aklını okumak
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! I_vote_lcap36%Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! I_vote_rcap
 36% [ 5 ]
Görünmez olmak
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! I_vote_lcap0%Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Zaman içinde yolculuk etmek
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! I_vote_lcap7%Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! I_vote_rcap
 7% [ 1 ]
Geleceği görmek
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! I_vote_lcap0%Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
İnsanları iyileştirmek
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! I_vote_lcap21%Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! I_vote_rcap
 21% [ 3 ]
Zamanı durdurmak
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! I_vote_lcap7%Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! I_vote_rcap
 7% [ 1 ]
Uçmak
Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! I_vote_lcap14%Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! I_vote_rcap
 14% [ 2 ]
Ölümsüz olmak
 7% [ 1 ]
Diğer
 7% [ 1 ]
Toplam Oylar : 14
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!!

+4
sandy
Phoenix_u
güleryüz
Mavis
8 posters
YazarMesaj
Mavis
Moderatör
Moderatör
Mavis

Kadın
Ruhsal Durumunuz : Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! Ssstt10

Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! Empty
MesajKonu: Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!!   Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyÇarş. Kas. 05, 2008 2:35 pm

Hani diyorum ki!
İnsanın gerçekten mükemmel bir dost olsa;
Ona ,şöyle içine sindire sindire kocaman bir sarılsa..
Yüreklilikle söylediğiniz,'Canım benim' dediğiniz,
Telefonda bile saatlerce konuştuğunuz,sıcacık biri..
Özlediğinizde, hayal kurduğunuzda yanınızda o var mı?
Sizi hiç yalnız bırakmayan biri;
Cesur, sempatik,azimli,kararlı,arayan,soran,'Seni özlüyorum'diyen biri.
Böyle bir canlı ile herşeyi konuşabilir,paylaşabilirsiniz
Yanıltmaz!Anlayışla karşılar herşeyi,
Hataları,günahları,sevapları...
Her şeyi konuşabilirsin onunla,
Bir arayış içinde olmanıza gerek yoktur
O kendiliğinden çıka gelir
Bir gün bakarsınız karşınızda
Birde bakmışsınız sıcacık sohbetler,
Derin konular ,sırlar,paylaşımlar
Kimseye söyleyemediğiniz,
En yakınınıza anlatamadığınız,
Geçmişteki izleri,geleceğe dairlerinizi
Sadece ona anlatır olusunuz.
Bir dost bulun!Ama gerçek olsun.
Aradığınızda işinizi değil sizi soran...
Anlatsın,konuşsun,açık seçik,
Korkmadan yaşasın ,güvensin.
Cinsiyeti olmasın;Bir kartal kadar haşin,
Bir maymun kadar şaklaban,
Bir ceylan kadar narin olsun,
Doğruları söylesin...
Gözleriyle kalpten konuşsun
Yaşasın doya doya ve yaşatsın
Beyninden değil yüreğinden versin.
Olsun varsın ,paylaşırım desin
Bir dostunuz olsun
Sizi ve benliğinizdekileri paylaşsın
DOST OLSUN AMA GERÇEK DOST

(alıntı)

Ben buldum arkadaşlar darısı size I love you
I love you I love you
güleryüz
Özel Üye
Özel Üye
güleryüz

Kadın
Ruhsal Durumunuz : Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! Anlayi10

MesajKonu: Geri: Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!!   Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyÇarş. Kas. 05, 2008 2:41 pm

Doğruları söylesin...
Gözleriyle kalpten konuşsun
Yaşasın doya doya ve yaşatsın
Beyninden değil yüreğinden versin.
Olsun varsın ,paylaşırım desin
Bir dostunuz olsun
Sizi ve benliğinizdekileri paylaşsın
DOST OLSUN AMA GERÇEK DOST
bende buldum canım iyiki varsın iyiki senin gibi bir dosta sahibim.. I love you
Phoenix_u
Tüm General
Tüm General
Phoenix_u

Erkek
Ruhsal Durumunuz : Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! Karisi10

MesajKonu: Geri: Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!!   Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyÇarş. Kas. 05, 2008 5:42 pm

Tekrar söylüyorum Sevgili güleryüz ve svgili Maviş.
Üzülerek söylüyorum
Ne yazıkki "dost" kavramı gerçek yaşamda kitaplarda, filmlerde anlatıldığı gibi lmuyor.
Bunu bizzat yaşamış biri olarak söylüyorum.
Hani "kaç kırlangıç kovdunuz" başlığında da yazmıştım ya. Ben şimdiye dek kovduklarımdan değil içeri aldıklarımdan aldım en ölümcül darbeleri. Ve hala da pencerem açık ve hep açık kalacak.
Ve ben biliyorumki gene içeri aldıklarımdan, dost dediklerimden darbe alacağım.
Nedenmi?
Çok basit. Gün geliyor çıkarlar çatışıyor, yollar ayrılıyor. Birden bire yapayalnız hissediyorsunuz kendinizi Çünkü o güne dek ummadığınız yaşamadığınız aklnıza gelmeyen bir durum oluşuyor.
VE PERDE...!
sandy
Prenses
Prenses
sandy

Kadın
Ruhsal Durumunuz : Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! Sarhos10

MesajKonu: Geri: Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!!   Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyÇarş. Kas. 05, 2008 6:08 pm

GERçEK DOST

Geceymiş ben gÜndÜz sandım,
Ateş böceklerini yıldız sandım,
Bir kabus görmÜşÜm uyandım,
Huzura Gerçek Dost ile vardım.

DÜnyayı gerçek sanıp aldandım,
Mavisi yeşilinde gaflette daldım,
Şu ömrÜm bitmez ebedi sandım,
Gerçek Dosta gözÜmÜ kapadım.

Nefis verildi insana ama bir de akıl,
Nefis şımartıldı susturuldu hep akıl,
Hep nefsi dinledi, şeytana uydu kul,
Gerçek Dosta değil nefsine oldu kul.

Sensiz yapılanlar yıkıldı anlamadım,
BÜtÜn tatların tadı kaçtı anlamadım,
TÜm gÜzeller çirkin oldu anlamadım,
Gerçek Dostu sağır olup duyamadım.

Her nefes de hayatı yeniden vermişsin,
Ben kördÜm, bu gerçeği görememişim,
İnsan olabilmenin sırrına erememişim,
Gerçek o Dosta gerçek kul olamaMIŞIM
bende şiirle katkıda bulunmak istedim tşkler
güleryüz
Özel Üye
Özel Üye
güleryüz

Kadın

MesajKonu: Geri: Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!!   Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyÇarş. Kas. 05, 2008 8:35 pm

phoenix bizim dostluğumuz pazara kadar değil mezara kadar. inşallah bütün kalbimle diliyorum senin karşınada iyi bir dost çıkar.mavişle 11 yıl içinde birbirimize asla kırılıp incinmedik.bizim dostluğumuz kardeşliğe dönüştü lol!
berfilya
Tuğ General
Tuğ General
berfilya

Kadın
Ruhsal Durumunuz : Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! Relax10

MesajKonu: Dost Olsun Ama Gercek Dost!!!!!   Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyÇarş. Kas. 05, 2008 9:25 pm

Gercek dost bulmak çok zor.Benim cok arkadaşım var .Ama gercek dostlarım sayılı....Her dost görünen gercekten dost değil,bunu zaman öğretti bana. Umarım sizler gercek dostlarınızı bulmuşsunuzdur.İNSANLAR DOSTLARINI KUSURLARIYLA SEVMELİLER.Değilmi
Didi
Zirvedeki Mod
Zirvedeki Mod
Didi

Kadın
Ruhsal Durumunuz : Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! Kustah10

MesajKonu: Geri: Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!!   Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyÇarş. Kas. 05, 2008 11:17 pm

Dostu anlatmaya sanal bir kaç beden küçük gelir...
Serap
Süper Moderatör
Süper Moderatör
Serap

Kadın

MesajKonu: Geri: Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!!   Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyPerş. Kas. 06, 2008 8:27 am

Gerçek dost ?İnsan ilk önce şöle bir düşünüyor evet buldum paylaştım ,güldüm ,ağladım ,dertleştim kaç yıllık dostuz onu bile unuttum ama bir gün anladımki onunda dostu varmış .Hala görüşüyoruz ama arkadaşız
Phoenix_u
Tüm General
Tüm General
Phoenix_u

Erkek
Ruhsal Durumunuz : Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! Karisi10

MesajKonu: Geri: Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!!   Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyPerş. Kas. 06, 2008 12:09 pm

Bence "gerçek dost" nedir ?
Size bir hikayeyi yazmak istiyorum öncelikle. Aslında bu hikayenin ana fikri tam olarak bu olmayabilir. Anlatmak istediği öşey farklı da olabilir. Ben sadece konumuzla bağdaştırdığım kısmını vurgulayacağım.

Delikanlı zengin bir babanın tek oğlu. Tam bir mirasyedi. Etrafında birçok insn olmasıda son derece doğal. Tüm gün ve tüm gece bunlarla gezip tozan bir delikanlı.
Birgün babası ile konuşurken
-Babacığım der delikanlı görüyormusun çevremdekiler nekadar çok seviyorlar beni ne kadar çok dostum var.
Baba hafif tebesüm eder ve derki
-Say bakalım bana kaç tane "gerçek dostun" var
Delikanlı sayar da sayar...
Baba gene tebessüm eder ve derki
-Gel seninle bir oyun oynayalım ve onları bir deneyelim bakalım kçtanesi gerçek dostun.
Delikanlı kabul eder. Geceyi beklerler. Gece olunca baba bir koyunu keser ve çuvala koyar. Oğluna der ki
-Sen şimdi bu çuvalı al ve tek tek "dostlarının" kapısını çal. De ki ben birisini öldürdüm. Yardım et bu cesedi saklayalım.
Delikanlı pek birşey anlamaz ama kabul eder.
Tahmin edeceğiniz gibi delikanlı kimin kapısını çaldıysa o kapı suratına kapanır değişik mazeretlerle.
Ve evine döner başı yerde, üzgün bir şekilde.
Baba gene gülümsemektedir. Ve
-Gel
der oğluna
-Gel benim "tek dostum'a" gidelim beraberce.
Bu kez baba sırtlar çuvalı. Birlikte bir kapıyı çalarlar. Kapı açılır içeri buyur edilirler.
Malum repliği söyler baba. "Tek dost" tek kelime etmez. Baba oğula ikramda bulunur. Onları oturtur ve alır çuvalı çıkar gider.

Ben bu hikayenin ana fikrini biraz açacağım hatta belki biraz aşacağım.
Arkadaşlar benc gerçek dost her koşulda hatta yanlışımda bile koşulsuz sorgusuz sualsiz yanımda olandır.
Yanlış anlaşılma olmasın.
Dost eleştirmez eleştirmemeli demiyorm. Hatta en ağır eleştiriler dostta gelirse dikkate alınır. Demek istediğim yukarıdaki hikayede anlatıldığı gibi yaşanacak sıkıntılı anlarda dost'un nasıl davrandığıdır. Bazen yardım bile etse önce eleştirip sonra yardım etmesi insanı yaralayabiliyor çünkü.

İşte arkadaşlar ben DOST kelimesinden bunu anlarım
Mavis
Moderatör
Moderatör
Mavis

Kadın

MesajKonu: Geri: Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!!   Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyPerş. Kas. 06, 2008 12:54 pm

Sevgili Phoenix yazını okudum katıldığım yerlerde var katılmadığımda.Daha önce dostluk konusunda hayal kırıklığına uğramışsın.Fakat bunu yaşadın diye önyargılı davranırsan ,kalbini yeni dostlara açmazsan o zaman yanlış yaparsın bence.
Nurhanla bana gelince dostumu 11 senedir tanıyorum .Hayatında olan herşeyi,yaşadığı herşeyi en ince ayrıntısına kadar bilirim.Onu o kadar iyi tanırımki o konuşmadan ne söyliyeceğini bilirim.Herşeyi karşılıklı tartışırız yanlış yaptığı zamanlar arkadaşımı uyarırım asla sen neden yaptıklarımı onaylamıyosun,eleştriyosun demez durup düşünür ve evet haklısın burda yanlış yaptım der.Aynı şekilde benimde tüm hayatımı bilir.Ablalarıma anneme anlatmadığım bazen kendime bile itiraf edemediğim şeyleri bilir.Yaptıklarım yanlışsa beni uyarır bende önem veriririm fikirlerine bilirim benim kötülüğümü istemez.
Acı tatlı, iyi kötü herşeyi paylaşırız.Üzgünse herhangi birimiz beraber olamasakta telefonda saatlerce ağlarız.İnan bazen hiç konuşmadan nette bakarken birbirimize ağlarız.Nurhanla dost olmadan önce bende inanamazdım bu kadar çıkarsız ,bu kadar iyi dostluk kurulabileceğine .Biz birbirimize dost değil kardeş gibiyiz.Hiç kıyamam ben ona üzülsün kırılsın istemem onu kıranlara hırslanırım.Bizim aramızdaki dostluk bağı eşlerimizi ,ailelerimizi bile kıskandırdı.Bazen eşim takılır' ben mi Nurhan mı desem Nurhan der' diye güleriz.Her gün telefonda,msn de görüşürüz.Ben çok öpüşmeyi ,sarılmayı sevmem mecbur kalırsam laf olsun diye yaparım .Hayatımda nadirdir canımın içine sokmak ister gibi sarıldıklarım Nurhan da bunlardan biri.Ankara ya giderim izinlerde beni gözyaşlarıyla sabahın köründe kapılarda karşılar ve ben dönerken en çokda o ağlar ...Daha yaz desen sayfalarca yazarım ama bilir çevremdeki insanlar onun benim için ne ifade ettiğini o benim öteki yarım.Umarım seninde böyle dostların olur.Korkmadan,güvenle sırtını dönebileceğin dostların.. I love you
X@S@P!S
Teğmen
Teğmen

Kadın
Ruhsal Durumunuz : Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! Kimses10

MesajKonu: Geri: Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!!   Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyPerş. Kas. 06, 2008 1:14 pm

Öncelikle o kadar güzel bir konu açılmışki gerçekten okurken çok zevk aldım yorumlarıda dahil.Sevgili MAVİŞ anlattığın dostluk inan bana uğruna sorgusuz sualsiz canını verebileceğin bir dostluk ne mutlu ikinize sarılın ve asla bırakmayın. Ama ben PHOENIX 'se yaşadığı olumsuzluklardan dolayı böyle düşünmesinede hak veriyorum sanki bende onunla aynı kaderi paylaşıyorum kime kapımı açtıysam güvendiysem hep arkadan vuruldum.Beni çağırdığında sorgusuz birşekilde herşeyi bırakıp gitmekmi hata,onun acısında ağlamakmı,tam işte dostum olabilecek biri diye düşünüyorsun birşeyler paylaşıyorsun sonuç!!!! Malum ve insan bir süre sonra iyide olsa karşısına kim çıkarsa şüpheyle bakıyor,bu çok acı ama böyle maalesef..
Tek isteğim gerçekten insanlara güvenmek,son darbeyi çok kısa zamandı aldım ama artık yeter diyorum..
Mavis
Moderatör
Moderatör
Mavis

Kadın

MesajKonu: Geri: Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!!   Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!! EmptyPerş. Kas. 06, 2008 1:35 pm

Bende hayatıma dahil ettiklerimden çok darbe yedim ama güvensizlik zor.Hayatta kötüler çok ama iyilerde var işte bu kötüleri eliye eliye iyileri bulacağız.Hayat yaşadıkça öğretiyo insana..Bulunması kolay olsaydı adı arkadaş olurdu ,zor bulunduğu için adı dostluk diye düşünüyorum.Güzel temennilerin için tşk ederiz I love you

Dost Olsun Ama Gerçek Dost!!!!!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ACI DOST
» DOST
» Dost
» eskimeyen dost