TÜRK KAHVESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TÜRK KAHVESİ

KARDI YAĞDI...YAĞMURDU AKTI..SONRA TOPRAĞA KARIŞTI KURUDU DE..SOLDU DE..NE BİLEYİM İŞTE..KISACA ÖLDÜ DE...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
En son konular
» ôîòî ìîäíû÷ ï
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ EmptyPerş. Ağus. 04, 2011 3:48 am tarafından Misafir

» When the first Whirlpool Duet album was released in December 2001
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ EmptyPaz Tem. 31, 2011 2:13 am tarafından Misafir

» TRAMADOL purchase fedex
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ EmptyC.tesi Tem. 30, 2011 9:12 pm tarafından Misafir

» cod delivery overnight clomid
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ EmptyÇarş. Tem. 27, 2011 7:30 am tarafından Misafir

» Evet en iyi avatar kimde
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ EmptyC.tesi Ara. 12, 2009 12:02 pm tarafından Misafir

» Ruh hali
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ EmptyPaz Haz. 07, 2009 8:55 pm tarafından .Climbed.

» RADYO ACTİVE ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ EmptyPaz Haz. 07, 2009 8:42 pm tarafından .Climbed.

» Şu an ne dinliyorsunuz?
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ EmptyCuma Haz. 05, 2009 10:47 pm tarafından PeRiLiCe

» En sevdiğiniz bayan ve erkek isimleri nelerdir?
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ EmptyCuma Haz. 05, 2009 10:23 pm tarafından PeRiLiCe

» hırs üzerine bir çözümleme
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ EmptyCuma Haz. 05, 2009 8:04 pm tarafından Didi

» Aşkla Baş Edecek Gücün Yoksa Aşık Etmeee!
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ EmptyCuma Haz. 05, 2009 4:13 pm tarafından gizem_den

» BİR AYRILIK GÜNÜNDE
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ EmptyPerş. Haz. 04, 2009 10:30 pm tarafından SiMaRiK

» Tamam Gidiyorum...!
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ EmptyÇarş. Haz. 03, 2009 1:49 pm tarafından gizem_den

» kabağın sahibi vardır elbet
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ EmptySalı Haz. 02, 2009 9:41 pm tarafından Didi

» yalakalık üzerine
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ EmptySalı Haz. 02, 2009 9:21 pm tarafından Didi

» Para Her Kapıyı Açar mı?
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ EmptyPtsi Haz. 01, 2009 8:54 pm tarafından BiLLuR

» susuyorum...
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ EmptyPaz Mayıs 31, 2009 11:08 pm tarafından SEPYA

» komik şiir (tezatlık)
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ EmptyPaz Mayıs 31, 2009 11:04 pm tarafından SEPYA

» gizlice..
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ EmptyPaz Mayıs 31, 2009 10:57 pm tarafından SEPYA

» metrekareye düşen mermi...
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ EmptyPaz Mayıs 31, 2009 10:51 pm tarafından SEPYA

» 2009 Dünya GüzeLLik yarışması adayLarı
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ EmptyC.tesi Mayıs 30, 2009 11:44 am tarafından SiMaRiK

» Aşka Meylin Nedendir
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ EmptyC.tesi Mayıs 30, 2009 10:40 am tarafından impassive

» Hangi süper güce sahip olmayı isterdiniz?
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ EmptyPerş. Mayıs 28, 2009 10:41 pm tarafından kayısı_cicegi

» F.WILHELM NIETZSCHE
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ EmptyPerş. Mayıs 28, 2009 10:34 pm tarafından kayısı_cicegi

» Şehre Hasret
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ EmptyCuma Mayıs 22, 2009 8:45 am tarafından astakoz

En iyi yollayıcılar
Ekselanss (1504)
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ I_vote_lcapPuzzle yapımında pratik bilgiler__________ I_voting_barPuzzle yapımında pratik bilgiler__________ I_vote_rcap 
BiLLuR (1500)
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ I_vote_lcapPuzzle yapımında pratik bilgiler__________ I_voting_barPuzzle yapımında pratik bilgiler__________ I_vote_rcap 
Serap (1364)
sandy (1289)
impassive (1238)
Didi (1139)
Mavis (811)
SEPYA (777)
Phoenix_u (733)
SiMaRiK (692)
Istatistikler
Toplam 300 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: PeRiLiCe

Kullanıcılarımız toplam 15216 mesaj attılar bunda 4017 konu
Anket
Hangi süper güce sahip olmayı isterdiniz?
Karşıdaki insanın aklını okumak
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ I_vote_lcap36%Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ I_vote_rcap
 36% [ 5 ]
Görünmez olmak
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ I_vote_lcap0%Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Zaman içinde yolculuk etmek
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ I_vote_lcap7%Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ I_vote_rcap
 7% [ 1 ]
Geleceği görmek
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ I_vote_lcap0%Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
İnsanları iyileştirmek
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ I_vote_lcap21%Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ I_vote_rcap
 21% [ 3 ]
Zamanı durdurmak
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ I_vote_lcap7%Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ I_vote_rcap
 7% [ 1 ]
Uçmak
Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ I_vote_lcap14%Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ I_vote_rcap
 14% [ 2 ]
Ölümsüz olmak
 7% [ 1 ]
Diğer
 7% [ 1 ]
Toplam Oylar : 14
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Puzzle yapımında pratik bilgiler__________

2 posters
YazarMesaj
Misafir
Misafir

Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ Empty
MesajKonu: Puzzle yapımında pratik bilgiler__________   Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ EmptyPerş. Ocak 01, 2009 7:14 pm

Puzzle yapmaya yeni başlayanlar için ;

1-İlk yapacağınız puzzle 1000 lik olursa kolay bir başlangıç olabilir,
2-İlk puzzle'ın çok fazla desen ve renkli olmasından kaçının,
3-Puzzle kutularının kenarlarında ölçüleri yazar buna dikkat etmek gerekir,
4-Ölçü ; bulacağınız zemin için önemli ; zemin genelde mukavva kullanılır ve mukavvanın max. ölçüsü 100*80 dir.Bu ölçüden büyük bir puzzle yapıyorsanız 2 mukavvayı birleştirir ya da ince bir sunta da yapabilirsiniz.
5-Zemin tercihinden sonra zeminin kenarlarını puzzle'ın ölçüsünden 2-4 cm. büyük alın.Örn : puzzle 90*70 , zemin 92-94 / 72-74 olarak ayarlayın ki kenarlardan 1-2 cm içerde yapın.
6- 1-2 cm boşluğu , kalan mukavva parçasıyla yapıştırın.Böylece puzzle'ın da çerçevesi belli olmuş olur.
7-Çerçeveden sonra puzzle parçalarından kenarı düz olanları ayırın.
8-Daha sonra da renk grupları halinde ayırın.Örn : mavi ve tonları,kahverengi ve tonları,yeşil ve tonları,karma renkler gibi.

Başlangıç olarak çerçeve yaptık,renkleri ve düz parçaları ayırdık.

9-Çerçevenin içine ilk olarak düz parçaları birleştirmeyle başlamak işi biraz daha kolaylaştırır.Böylece ikinci bir puzzle çerçevesi oluşur.
10-Daha sonra çerçeveye uygun olarak ayırdığımız renk gruplarında ki parçaları birleştirmeye başlayabiliriz.Örn : çerçevede mavi renk ağırlıklı , ayırdığımız mavi ve tonları parçalarını boş puzzle kutusuna çıkararak birleştirebiliriz.
11-Boş kutuya koyarken de bir gruplama yapabiliriz.Tonları ve şekilleri olarak.Parçalar birbirlerine benzemekle beraber,yaptıkça anlayacaksınız ki şekilleri en önemli ayırt etme araçlarıdır.
12-Aynı renk ve tonları yaparken deneme yanılma yapabilirsiniz,bu da gruplama yaptığınız için işinizi kolaylaştıracaktır.
13-Puzzle kutusunda ki resimden muhakkak faydalanın , ipuçları orada yatmakta.

Puzzle bittikten sonra;

14-Puzzle yapıştırıcısı ve parlatıcısını mutlaka bittikten sonra kullanın.Aldığınız markaya göre içinde olabilir ya da ayrıca alabilirsiniz.
15-Yaptığınız puzzle'ı mutlaka mat cam kullanarak çerçevelettirin.
16-Yaptıracağınız çerçeve kenarları çok ince olmasın ve rengi de desen rengine uyumlu olsun.
17-Duvarda böyle çok daha güzel duracaktır.
18-Başlangıç olarak günde 1-2 saat uğraşın.
19-Puzzle'ı halı üstünde ya da yerde yapmayın çünkü bitince sert bir zemine taşımak zor olur ve puzzle bozulabilir.

Duvarda yaptığınız bir Puzzle'ı seyretmek , alıp duvara astığınız bir tablodan çok daha fazla keyif verecektir.
Şimdiden sizlere kolay gelsin.

( aslında son yaptığım puzzle ı da renk olsun diye buraya eklemek isterdim ama henüz nasıl resim ekleyeceğim konusunda bilgilendirilmedim_???? )
Ekselanss
Moderatör
Moderatör
Ekselanss

Erkek
Ruhsal Durumunuz : Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ Canli10

MesajKonu: Geri: Puzzle yapımında pratik bilgiler__________   Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ EmptyPerş. Ocak 01, 2009 7:49 pm

bu konuda deneyim sahibi olan yakın birini tanıyorum tamamenpazll a gönülvermiş biri eşimden başkası deyil evet serap bayılır ve de sıkkın yapar
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Puzzle yapımında pratik bilgiler__________   Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ EmptyPerş. Ocak 01, 2009 8:10 pm

evet ben de sıkı bir puzzle cıyım..duvarlarda yer kalmadığından artık yapmam yasak:)) ve beni bekleyen yapılmamış 3 puzzle daha bekliyor...Sad( ne yazıkki ben onlara onlar da bana bakıyor...Sad(
Serap
Süper Moderatör
Süper Moderatör
Serap

Kadın
Ruhsal Durumunuz : Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ Anlayi10

MesajKonu: Geri: Puzzle yapımında pratik bilgiler__________   Puzzle yapımında pratik bilgiler__________ EmptyCuma Ocak 02, 2009 9:34 am

Ben çok seviyorum puzzele yapmayı beni dinlendiriyor sakinleştiriyor bin ikibin 3 bin yetmiyor artık netten 5 binlik ısmarladım umarım bir an önce gelir ve başlarım sevgili zorlu duvarlarda yer kalmaması sorun değil bence ben genelde yapıp arkadaşlarıma hediye ederim sizde bunu düşünün bence bana göre en değerli hediyelerden biri Very Happy

Puzzle yapımında pratik bilgiler__________
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Pratik Bilgiler
» ** Pratik BiLgiLer **
» pratik bilgiler varan 1
» one-) pratik bilgiler (Biraz uzun ama)!!!!