TÜRK KAHVESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TÜRK KAHVESİ

KARDI YAĞDI...YAĞMURDU AKTI..SONRA TOPRAĞA KARIŞTI KURUDU DE..SOLDU DE..NE BİLEYİM İŞTE..KISACA ÖLDÜ DE...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
En son konular
» ôîòî ìîäíû÷ ï
ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyPerş. Ağus. 04, 2011 3:48 am tarafından Misafir

» When the first Whirlpool Duet album was released in December 2001
ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyPaz Tem. 31, 2011 2:13 am tarafından Misafir

» TRAMADOL purchase fedex
ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyC.tesi Tem. 30, 2011 9:12 pm tarafından Misafir

» cod delivery overnight clomid
ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyÇarş. Tem. 27, 2011 7:30 am tarafından Misafir

» Evet en iyi avatar kimde
ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyC.tesi Ara. 12, 2009 12:02 pm tarafından Misafir

» Ruh hali
ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyPaz Haz. 07, 2009 8:55 pm tarafından .Climbed.

» RADYO ACTİVE ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ
ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyPaz Haz. 07, 2009 8:42 pm tarafından .Climbed.

» Şu an ne dinliyorsunuz?
ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyCuma Haz. 05, 2009 10:47 pm tarafından PeRiLiCe

» En sevdiğiniz bayan ve erkek isimleri nelerdir?
ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyCuma Haz. 05, 2009 10:23 pm tarafından PeRiLiCe

» hırs üzerine bir çözümleme
ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyCuma Haz. 05, 2009 8:04 pm tarafından Didi

» Aşkla Baş Edecek Gücün Yoksa Aşık Etmeee!
ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyCuma Haz. 05, 2009 4:13 pm tarafından gizem_den

» BİR AYRILIK GÜNÜNDE
ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyPerş. Haz. 04, 2009 10:30 pm tarafından SiMaRiK

» Tamam Gidiyorum...!
ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyÇarş. Haz. 03, 2009 1:49 pm tarafından gizem_den

» kabağın sahibi vardır elbet
ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptySalı Haz. 02, 2009 9:41 pm tarafından Didi

» yalakalık üzerine
ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptySalı Haz. 02, 2009 9:21 pm tarafından Didi

» Para Her Kapıyı Açar mı?
ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyPtsi Haz. 01, 2009 8:54 pm tarafından BiLLuR

» susuyorum...
ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyPaz Mayıs 31, 2009 11:08 pm tarafından SEPYA

» komik şiir (tezatlık)
ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyPaz Mayıs 31, 2009 11:04 pm tarafından SEPYA

» gizlice..
ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyPaz Mayıs 31, 2009 10:57 pm tarafından SEPYA

» metrekareye düşen mermi...
ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyPaz Mayıs 31, 2009 10:51 pm tarafından SEPYA

» 2009 Dünya GüzeLLik yarışması adayLarı
ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyC.tesi Mayıs 30, 2009 11:44 am tarafından SiMaRiK

» Aşka Meylin Nedendir
ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyC.tesi Mayıs 30, 2009 10:40 am tarafından impassive

» Hangi süper güce sahip olmayı isterdiniz?
ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyPerş. Mayıs 28, 2009 10:41 pm tarafından kayısı_cicegi

» F.WILHELM NIETZSCHE
ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyPerş. Mayıs 28, 2009 10:34 pm tarafından kayısı_cicegi

» Şehre Hasret
ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyCuma Mayıs 22, 2009 8:45 am tarafından astakoz

En iyi yollayıcılar
Ekselanss (1504)
ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? I_vote_lcapALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? I_voting_barALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? I_vote_rcap 
BiLLuR (1500)
ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? I_vote_lcapALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? I_voting_barALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? I_vote_rcap 
Serap (1364)
sandy (1289)
impassive (1238)
Didi (1139)
Mavis (811)
SEPYA (777)
Phoenix_u (733)
SiMaRiK (692)
Istatistikler
Toplam 300 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: PeRiLiCe

Kullanıcılarımız toplam 15216 mesaj attılar bunda 4017 konu
Anket
Hangi süper güce sahip olmayı isterdiniz?
Karşıdaki insanın aklını okumak
ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? I_vote_lcap36%ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? I_vote_rcap
 36% [ 5 ]
Görünmez olmak
ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? I_vote_lcap0%ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Zaman içinde yolculuk etmek
ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? I_vote_lcap7%ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? I_vote_rcap
 7% [ 1 ]
Geleceği görmek
ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? I_vote_lcap0%ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
İnsanları iyileştirmek
ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? I_vote_lcap21%ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? I_vote_rcap
 21% [ 3 ]
Zamanı durdurmak
 7% [ 1 ]
Uçmak
ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? I_vote_lcap14%ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? I_vote_rcap
 14% [ 2 ]
Ölümsüz olmak
 7% [ 1 ]
Diğer
 7% [ 1 ]
Toplam Oylar : 14
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ?

+3
Didi
Ekselanss
WhiteAngel
7 posters
YazarMesaj
WhiteAngel
Üsteğmen
Üsteğmen
WhiteAngel

Kadın
Ruhsal Durumunuz : ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? Huysuz10

ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? Empty
MesajKonu: ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ?   ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyC.tesi Ocak 03, 2009 10:58 pm

[left][color=orange][color=orange] "Aldatılan kadın Aldatma sebebi gene kadın!" diyerek bundan sıyrılmak bence haksızlık çünkü erkeğin aldatma sebepleri kadınlar içinde geçerlidir.Bir ilişkide mutsuzluk tek taraflı değildir.Erkek ne kadar mutsuzsa,kadın ondan daha mutsuzdur.Çünkü Erkekler hayattan hep fazlasını isterler.Erkekler bencildir.Biz kadınlar yaradılış özelliğimizden olmalı,kalbimizle düşünürüz.Bir kadın mutluysa,her türlü zorluğa katlanır.Eğer bir ilişkide gerginlik varsa bunun sebebi de mutsuzluktur.
Peki her mutsuz olan aldatırsa ne olur?Toplumda sevgi ve saygı kalmaz.Bu aldatmadan en çok kim zarar görür? Elbette ki çocuklar!...Toplumun değer yargıları,aile kavramı...Böyle bir aile de yetişen çocukların psikolojisi?
Evet ben aldatılan bir annenin kızıyım!Annemle beraber acısını gördüm.Gün ve gün onunla yaşadım.Babam,benim hayatımdaki ilk erkek modeliydi.Babama saygımı,erkeklere güvenimi kaybettim.Çok küçük yaşta,erkeklere karşı Önyargı oluştu.Genç kız olduğumda,zengin bir koca istemedim.Çünkü babam da para kazanınca aldatmıştı annemi...Hep dua ettim Allah'a... "Zengin bir kocam olmasın!","bana sadık kalsın"diye.
Evlendim!Evlendikten bir kaç sene sonra aldatıldım!Aldatma sebepleri tüm erkekler gibi aynıydı.Ben çocuklarımı babasız büyütmemek için bir çok şeyi sineye çektim.Hiç de pişman değilim.kocama güvenimi kaybettim ama evlatlarımı kazandım.Çocuklarıma hissettirmedim.Toplumda anne babası ayrılan çocukların ne kadar problemli olduğunu görüyordum.Babalarından ayrı bir yaşam sürmelerini istemedim.Belki bir eş olarak beni üzmüştü ama O çok iyi bir babaydı.Ben onu hiç aldatmadım.Aldatsaydım da ruhu duymazdı.Benim kendime,aileme saygım var.En önemlisi her şeye rağmen ben eşimi seviyorum.Bir başka erkeğe de eşime baktığım gibi bakamam.çünkü o çocuklarımın babası...Aldatılmış bir kadın olduğumu da yazmaktan rahatsızlık duymuyorum.Aldatılmayı haketmediğimi biliyorum.Bunun için eşime kırgınım ama bunu yüzüne de vurmuyorum!Ben bir eş ve anne olarak ailemi birarada tutabilmek için elimden geleni yapıyorum.Beni aldattığı kadını da çok suçlamıyorum.Etrafımızda böyle kadınlar çok...
Önemli olan eşimin nasıl davrandığı...
Herşey insanlar için!Yaşandı ve bitti!
Böyle zamanlarda; önemli olan aileyi bir arada tutabilmek için, ilişkilerde ki eksiklikleri tamamlayabilmektir. Aldatmak kaçıştır.
Problemlerden kaçtınız ya kendinizden?

En son WhiteAngel tarafından C.tesi Ocak 03, 2009 11:21 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? Empty
MesajKonu: Geri: ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ?   ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyC.tesi Ocak 03, 2009 11:11 pm

seni medeni cesaretinden dolayı kutluyorum öncelikle...ben bu konu başlığında bu durumu sineye çeken kadınlar için,ekonomik özgürlüğü ve cahilliklerini önplana koymuş ve ailenin temel bireylerinden çocukları gözardı etmiştim...bu nedenle öncelikle özür diliyorum herkesten..ama benim çocuğum yok ve buyüzden gözardı ettim bian kendimi koyduğumda o durumun içine...mantıklı hareket etmişsin...hele budurumu yaşayan biri olarak çok da güçlü davranmışsın..butür kadınlar daima var, ve var olacak..ne yazıkki iş erkekte bitiyor..

Hayat yolunu bulur..ailen ve senin için de aynını diliyorum..sevgiyle kal...
WhiteAngel
Üsteğmen
Üsteğmen
WhiteAngel

Kadın

ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? Empty
MesajKonu: Geri: ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ?   ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyC.tesi Ocak 03, 2009 11:35 pm

Güzel yorumun için teşekkürler...
Aldatılmış olmak için,cahil ya da çirkin olmak gerekmiyor.
Kadın olmak yetiyor.

Sende sevgiyle kal!...
Ekselanss
Moderatör
Moderatör
Ekselanss

Erkek
Ruhsal Durumunuz : ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? Canli10

ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? Empty
MesajKonu: Geri: ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ?   ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyPaz Ocak 04, 2009 4:17 am

ya başlığında suclama ve taş atma görüyorumama cesaretinden dolayı başta tebrik edip kendimce bazı şeyler sölemek istiyourm
mantıklı ve sevgi cercevesinde giden ilişki beraberlik neden erkek tarafından bozuluyo yada neden erkek dışarda evde bualamadığı mutluluğu arıyo ben ayrıca ben genel konuştum ben cok insan gördüm koca eve geldiğinde ne hg din n e beş gittin yemek yapmaz kocadan sonra eve düşer bu adam ne yapsın ne olduda adam dışarı cıkmaya ve mutluluğu dişarda arar olur hepimiz ve hepiniz aynı deyilsiniz olamazsınız sen böle düşünürken ne halt ederse etsin diyen eşler var bunu genel konuşalım kayrıca bunların sebebi gene başlığımda dediğim gibi siz siniz yani kadınlar bence bunu düşünün
erkeyin aldatma sebebide aldatılma sebebide kadınlar bu sen yada o deyil genel anlamda bunuda unutmayın sonuçta erkek mutluluğu yuvasıın da arar yani eşinde ama o onu eliyle iterse bidaha o erkeyi o eve sokamaz soksada adamın aklı hep dışarda sahte hayatta olacaktır bunu da unutnayın
Didi
Zirvedeki Mod
Zirvedeki Mod
Didi

Kadın
Ruhsal Durumunuz : ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? Kustah10

ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? Empty
MesajKonu: Geri: ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ?   ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyPaz Ocak 04, 2009 11:08 am

Şimdi ben diyeceğim ki seni çok uzman gördüm ekselans ama eminim ki hayatındaki iki güzel hanım -yani demem bu ki eşin ve kızın-sana bu fırsatı vermezler.ne sebebi,ne sorumlusu yok öyle bir şey. Bir kadın olarak ve tüm kadınlar adına ben senin bu şekilede konuşmanın açıkcası hiç sana yakışmadığını düşünüyorum.Açtığın başlıkta ki alıntılarla burada yazdıkların bence hiç örtüşmüyor.bu kez sen kantarın topuzunu fazlasıyla kaçırdın.Savunucaksan hem cinslerini, bu işi kadınları suçlayarak değil evliliklerin iki kişilik olduğunu unutmayarak yapmalısın bence.Yazdıklarını aynı şekilde tersten çevir bir dee kadın açısından bak,bu konuda suçlu aramak yerine ,eşlerin ,olayların ve yaşamın getirdiklerinin sorgulanması lazım. yine kışkırtılan erkekler,yüce ,ulu padişah torunu erkekler.kimse yaptığına kılıf aramasın.onurlu insan ,böylesine eşini ve evlatlarını derin acılara boğmak yerine bu aciziyete girmemeli ve sonuçta da sebep ne arayışına meydan vermemeli.kimin ne haddinedir ya bir anneyi aldatmak ??? ben de genelleme yaparak,aldatan erkeğin bu yaptığı işin elle tutulacak bir yanı olmadığını düşünüyorum.
senin yazında belirttiğin kocasını sallamayan hg demeyen kadınların sayısı 5-10 dur ama öte yandan evde karısını bulmadı diye tavuğu döven,içkiye kumara pavyona ailesinin nafakasını yatıran,patrona kızıp karısını döven,kendi kızına cinsal tacizde bulunan,sigara içiyor diye oğlunu kemerle döven ,sırf sarışın kadın sevdasına karadeniz kadınlarının yaşadıklarını okuduk günlerce gazetelerde.üstelik bunları yapan erkekler ufacık kıskançlıklarda karısını üzüp ,onları acılara boğan erkekler.şimdi ben merak ediyorum bu erkekleri nasıl savunacaksın sen bana lol!

White angel ,yürekten kutluyorum seni direncin ve sabrından dolayı
WhiteAngel
Üsteğmen
Üsteğmen
WhiteAngel

Kadın

ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? Empty
MesajKonu: Aldatma   ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyPaz Ocak 04, 2009 12:38 pm

Amacım kimseye suçlamak değil!sadece tek taraflı bir eleştiri olduğunu düşünüyorum peki erkeğin hiç suçu yok mu?Hiçbirşey tek taraflı değildir.Bence ilişkideki problem,çiftlerin diyolog kuramamasından kaynaklanmaktadır. Kişilerin eşlerini seçebilme şansları vardır.Ama çocuklar anne babalarını,anne babalarda evlatlarını seçme şansları yoktur.Aile içirisindeki her problemden çocuklar bir şekilde zarar görürler. Anne baba olmak bence,fedakarlık ve sorumluluk ister sadece kendi mutluluğunu düşünmek,bencilliktir.Çocukların ilk modeli anne babalardır.Bizler çocuklarımıza örnek davranışlarda bulunmalıyız ki;Onlarda aile kurarken,aile kavramının ne olduğunun bilincince,doğru seçimler yapsın!
Benim nacizane fikrimdir.Karşılıklı fikir alışverişidir.Kimseyi suçlamak taddim değildir.Herkes kendi davranışlarından sorumludur.Yazdıklarımda kasır yokdur.
flower
BiLLuR
Admin
Admin
BiLLuR

Kadın
Ruhsal Durumunuz : ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? Cesur10

ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? Empty
MesajKonu: Geri: ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ?   ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyPaz Ocak 04, 2009 1:57 pm

ALdatmak veya aLdatıLmak ßeLki konumum itißariyLe evLi oLanLar kadar tecrüße taşımayacak ama düşündükLerimi yazmak istedim..

Çevreme ßaktığım zaman , işte ßu dediğim ewLiLikLer yada ßirLikteLikLere şahit oLuyorum..Hatta örnek aLaßiLeceğim ewLiLikLer ßiLe oLuyor..Ama ßir ßakıyorum güzeL ßir ewLıLik ,ßayan herşeyiyLe ewLiLiğe adapte oLmuşken ALDATILIYOR..ßunun terside oLaßiLir..

ßuna ßir türLü anLam veremiyorum..Eksik oLan yemek yapmaması mı eşinden sonra ewe geLmesi mii?ßunLar aLdatmak için ßir seßep oLmamaLı..ßunun aLtında ßüyük ßir neden yatar..Kişi aLdatıLıyorsa sevgi ßitmiştir diye düşünüyorum yada aradığını ßuLamamayış..Ama evLiLiği ßitirmek yerine acımasızca yapıLan ihanetLer..EvLiLiği ßitirmek aLdatmaktan daha mı zor?

Şimdi diyeceksiniz ki, "ÇocukLarm için ßunada katLanıyorum.."Hayatımızın ßir döneminde çocukLarda yanımızda oLmayacak ve kişi yaLnız ßir hayat yaşayacak..

Yaşamış oLduğumuz ßu ihanet içerisinde çocukLar ne kadar sağLıklı ßüyür ve ewLiLikLerinde ne kadar muhaffak oLaßiLirLer?..

ALdatma konsunda erkek veya ßayan oLarak ßakmıyorum oLaya..Her iki taraftan eLe aLıyorum..ßir tv programında seyretmiştim araştırmaLar sonucu erkekLerin genLerinden kaynakLanan ßir aLdatma dürtüsü söz konusu..Ne kadar doğru ßiLemiyorum..

Çok uzattım gaLißa.. ALdatıLmak ne oLursa oLsun iki taraf içinde acı..

ALdatıyorsanızda kimseyi suçLamayın (özeLLikle eşimizi) ßu kişinin seçimi diye düşünüyorum..
heidi_alp
Üsteğmen
Üsteğmen
heidi_alp

Kadın
Ruhsal Durumunuz : ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? Hosgor10

ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? Empty
MesajKonu: Geri: ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ?   ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyPaz Ocak 04, 2009 2:34 pm

sevgili ekselans bencede bu konuyu 2 ataraflı düşünmek lazım. kadınlarında aldatma nedeni bir erkek ve aldalılan bir erkekte olabilir.bu 2 taraf içind egecerli bence aldatmayı ele almak lazım. ayrıca neden erkek aldatıyorsa kadında suçlu oluyo benim eşim beni aldatmış olsaki(allah korusun) ben diğer kadını asla suçlamam benim eşimin aklı yokmu ailesini çocuklarını düşünecek olan odur yabancı bi kadın değil . karşı taraftaki insanın duyguları yokmu o duygularına yenik düşemezmi. önce buna kalkışan
suçludur .kimle ne yaptığı önemli diil.

bi de neyazıkki bizim toplumumuzda maalesef kadınlarda hemcinslerini suçluyor. kocaları çok dürüst çok sadık başka kadınlar zorla yoldan çıkarıyo hep diğer kadınlar suçlu. yok öyle şey her kezin aklı fikri sağduyusu var kimse kimseye zorla bişi yatıramaz. erkekte evde eksik bişiler görüyosa bide kendini bi sorgulasın kendinde acaba ne gibi eksiklikler var. kendi eksikleri için eşleride onlaımı aldatmaları gerekiyo bir arkadaşımın dediği gibi yemek yapmadı hg demedi diye aldatılmaz sevgi bitmişse aldatılır yada sırf zevk için. nice erkekden duymuşumdur bunu ya ben eşimi çok seviyorum ama değişiklik. geciceksiniz bunları kadınlar yeterince derdinizi çekiyo zaten hiç yılmadan sizinle herşeyinizi paylaşıyo bırakında sizi paylaşmasınlar.
ben herşeyimi paylaşabilirim ama eşimi asla paylaşamam.
sandy
Prenses
Prenses
sandy

Kadın
Ruhsal Durumunuz : ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? Sarhos10

ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? Empty
MesajKonu: Geri: ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ?   ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyPaz Ocak 04, 2009 5:14 pm

açık yüreklilikle bunu bizimle paylaştığın için öncelikle teşekkür ediyorum
bu konular hep olacaktır kadınların acizliğinden değil sineye çekmek bazen çocuklar için bazen aileden gelmeyen destek bazende kendi güçsüzşüğümüz v.s bi şekilde sineye çekiliyor
bi gerçek vardır ortada kaybolan güven ilişkiye olan saygı çünkü yara almıştır ilişki yürek affeder ama asla unutmaz her olayda bu yara kanayacaktır ama aldatmak asla çözüm değildir kişi sadece bahanelerle kendini kandırır yani sıradan bahanelerin arkasına sığınır ne ilk olunacak aldatılanlar nede son No
Mavis
Moderatör
Moderatör
Mavis

Kadın
Ruhsal Durumunuz : ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? Ssstt10

ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? Empty
MesajKonu: Geri: ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ?   ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyPaz Ocak 04, 2009 7:25 pm

Offffff
Önce ablamı duygularını ve yaşadıklarını cesurca paylaştığı için tebrik ediyorum.İnsanların aldatmayı fikren dahi kabul etmeyip en yakınıyla bile paylaşmazken o forumda anlatmış bu büyük bir olgunluk.Herkezin kendine göre doğruları vardır .Sen kendin ve çocukların için doğru düşündüğün şeyi yapmışsın bunun için saygı duyuyorum.
İhaneti yaşamadım ama yakinen tanıkdıklarımın yaşadıkları bile yetti bana.Önce annem daha küçücük çocukkken malesef aldatılmanın yaralarına şahit olduk.O zamanları hatırlamak bile istemiyorum ben ablam kadar cesur değilim teyet geçiyorum.Çevremde aldatılan arkadaşlarım var kimi biliyor ama bilmemezlikten geliyor yada çevreye itiraf etmek istemiyor.Kimiside acısını hafifletmek için anlatıyor...Benim evliliğim mükemmel biz hiç tartışmayız sorunumuz olmaz diyen yalan söylemiş ve sadece kendini kandırmış olur.Birbirini daha önceden tanımayan farklı ailelerden farklı çevrelerden gelen iki insan,mutlakaki anlaşmazlık oluyor.
Mutsuz olan ister kadın olsun ister erkek ,bu bahanenin arkasına sığınıp ilk gördüğüne sarılmak lazım.Evlilikte suçlu aranmaz sorun neolursa olsun herkez kendini haklı görecektir.Aldatan adama sorsanız karım evi temizlemez,yemek yapmaz,çocuklarla ilgilenmez,ailemle geçinemez ,kendine bakmaz vb bahaneler sıralar.Aldatılan kadına sorsanız onunda bu tezleri çürütecek bir sürü iddaası vardır.Hata asla tek taraflı değildir.Acaba evde huzur bulamadığını iddaa eden beyler evlerinde huzur veriyorlar mı?Kendileriyle ilgilenilmediğini iddaa eden beyler eşleriyle yeterinceilgileniyorlar mı?Evine maddi anlamda bakmak,çocuklarıyla ilgilenmek eş olmaya yetmiyor malesef.İyi bir ev erkeği ,iyi bir baba olmak ayrı iyi bir can yoldaşı olmak ayrı şeyler.Eşinizin karnını doyurursunuzda ruhunu doyuruyomusunz acaba?
Haaa aynı şeyler bayanlar içinde geçerli ama Ayşe ablamın dediği gibi ertan ın anlattığı kadınların sayısı azdır.Çünkü biz hanımlara anne olmak ,eş olmak ,ev hanımı olmak ,fedakar olmak daha küçükkenden öğretilmeye ve aşılanmaya başlanır.
Ben hep şunu düşünür ve söylerim.Evlilikte mutsuz olunabilir,çiftler birbirini bir ömür sevmeye mecbur değil.Bir zaman beni sevdi ama şimdi başkasını sevebilir.Sevgi ve saygı bitmişken aynı evi ,aynı sofrayı,aynı yatağı paylaşmak eziyet olmuşsa İnatla bu evliliği sürdürmenin faydası ne.İnsan hayata bir sefer gelir ve her anını değerlendirmeli mutlu olduğu ,huzur bulduğu yerde olmalı.Çocuklar için sürdürülen evlilikler çoğu zaman çocuklara daha çok zarar verir.Sürekli kavga eden ,birbirinden kaçan uzak ve mutsuz anne babayla yaşamak çocukları daha çok üzecektir.Derseniz ki biz çocukların yanında kavga etmeyiz soğuk savaş yaparız çokkkkkkkkk yanılırsınız çocuklar çok zeki siz fark etmeseniz bile ortamı izleyip sessizce üzülürler.Bu kimi zaman asi ,kimi zaman başarısız kimi zamanda hasta bir çocuk olarak geri döner.Doğru tutum bence dürüstlük olmalı.Yıllarını geçirdiğin ,ortak çocukların olduğu ,Acıları hüzünleri ve mutlulukları birlikte göğüslediğin karın yada kocanı onurunu incitmeden,kırmadan ,üzmeden,yaralamadan medenice insana yakışır gibi ayrılmalı.Dost olamasanda en azından düşman olmadan ayrılmalı.3. şahısları suçlamak bence saçma aldatana Allah akıl, fikir ,irade vermiş .Yapmak istemiş ve yapmış.Aldatılan taraf hep üçüncü şahısları suçlar sanırım bu gerçeği görmeyi reddetme ,İnanmak istediğin şeye inanma. kk
WhiteAngel
Üsteğmen
Üsteğmen
WhiteAngel

Kadın

ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? Empty
MesajKonu: Geri: ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ?   ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ? EmptyPaz Ocak 04, 2009 7:41 pm

vaaaaaaaaay kardeşim sen benden daha doluymuşsunda haberim yokmuş
bu çooooooooook uzun ve doğru teşislerin için teşekkür ederim.Haklısın be kardeşim!ben sana ne diyeyim....
öptüm seni şekerim?
Hep böyle kal!
k31

ALDATMAK ÇÖZÜM MÜ?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-