TÜRK KAHVESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TÜRK KAHVESİ

KARDI YAĞDI...YAĞMURDU AKTI..SONRA TOPRAĞA KARIŞTI KURUDU DE..SOLDU DE..NE BİLEYİM İŞTE..KISACA ÖLDÜ DE...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
En son konular
» ôîòî ìîäíû÷ ï
matematik sorusu (hayret yani..) EmptyPerş. Ağus. 04, 2011 3:48 am tarafından Misafir

» When the first Whirlpool Duet album was released in December 2001
matematik sorusu (hayret yani..) EmptyPaz Tem. 31, 2011 2:13 am tarafından Misafir

» TRAMADOL purchase fedex
matematik sorusu (hayret yani..) EmptyC.tesi Tem. 30, 2011 9:12 pm tarafından Misafir

» cod delivery overnight clomid
matematik sorusu (hayret yani..) EmptyÇarş. Tem. 27, 2011 7:30 am tarafından Misafir

» Evet en iyi avatar kimde
matematik sorusu (hayret yani..) EmptyC.tesi Ara. 12, 2009 12:02 pm tarafından Misafir

» Ruh hali
matematik sorusu (hayret yani..) EmptyPaz Haz. 07, 2009 8:55 pm tarafından .Climbed.

» RADYO ACTİVE ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ
matematik sorusu (hayret yani..) EmptyPaz Haz. 07, 2009 8:42 pm tarafından .Climbed.

» Şu an ne dinliyorsunuz?
matematik sorusu (hayret yani..) EmptyCuma Haz. 05, 2009 10:47 pm tarafından PeRiLiCe

» En sevdiğiniz bayan ve erkek isimleri nelerdir?
matematik sorusu (hayret yani..) EmptyCuma Haz. 05, 2009 10:23 pm tarafından PeRiLiCe

» hırs üzerine bir çözümleme
matematik sorusu (hayret yani..) EmptyCuma Haz. 05, 2009 8:04 pm tarafından Didi

» Aşkla Baş Edecek Gücün Yoksa Aşık Etmeee!
matematik sorusu (hayret yani..) EmptyCuma Haz. 05, 2009 4:13 pm tarafından gizem_den

» BİR AYRILIK GÜNÜNDE
matematik sorusu (hayret yani..) EmptyPerş. Haz. 04, 2009 10:30 pm tarafından SiMaRiK

» Tamam Gidiyorum...!
matematik sorusu (hayret yani..) EmptyÇarş. Haz. 03, 2009 1:49 pm tarafından gizem_den

» kabağın sahibi vardır elbet
matematik sorusu (hayret yani..) EmptySalı Haz. 02, 2009 9:41 pm tarafından Didi

» yalakalık üzerine
matematik sorusu (hayret yani..) EmptySalı Haz. 02, 2009 9:21 pm tarafından Didi

» Para Her Kapıyı Açar mı?
matematik sorusu (hayret yani..) EmptyPtsi Haz. 01, 2009 8:54 pm tarafından BiLLuR

» susuyorum...
matematik sorusu (hayret yani..) EmptyPaz Mayıs 31, 2009 11:08 pm tarafından SEPYA

» komik şiir (tezatlık)
matematik sorusu (hayret yani..) EmptyPaz Mayıs 31, 2009 11:04 pm tarafından SEPYA

» gizlice..
matematik sorusu (hayret yani..) EmptyPaz Mayıs 31, 2009 10:57 pm tarafından SEPYA

» metrekareye düşen mermi...
matematik sorusu (hayret yani..) EmptyPaz Mayıs 31, 2009 10:51 pm tarafından SEPYA

» 2009 Dünya GüzeLLik yarışması adayLarı
matematik sorusu (hayret yani..) EmptyC.tesi Mayıs 30, 2009 11:44 am tarafından SiMaRiK

» Aşka Meylin Nedendir
matematik sorusu (hayret yani..) EmptyC.tesi Mayıs 30, 2009 10:40 am tarafından impassive

» Hangi süper güce sahip olmayı isterdiniz?
matematik sorusu (hayret yani..) EmptyPerş. Mayıs 28, 2009 10:41 pm tarafından kayısı_cicegi

» F.WILHELM NIETZSCHE
matematik sorusu (hayret yani..) EmptyPerş. Mayıs 28, 2009 10:34 pm tarafından kayısı_cicegi

» Şehre Hasret
matematik sorusu (hayret yani..) EmptyCuma Mayıs 22, 2009 8:45 am tarafından astakoz

En iyi yollayıcılar
Ekselanss (1504)
matematik sorusu (hayret yani..) I_vote_lcapmatematik sorusu (hayret yani..) I_voting_barmatematik sorusu (hayret yani..) I_vote_rcap 
BiLLuR (1500)
matematik sorusu (hayret yani..) I_vote_lcapmatematik sorusu (hayret yani..) I_voting_barmatematik sorusu (hayret yani..) I_vote_rcap 
Serap (1364)
sandy (1289)
impassive (1238)
Didi (1139)
Mavis (811)
SEPYA (777)
Phoenix_u (733)
SiMaRiK (692)
Istatistikler
Toplam 300 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: PeRiLiCe

Kullanıcılarımız toplam 15216 mesaj attılar bunda 4017 konu
Anket
Hangi süper güce sahip olmayı isterdiniz?
Karşıdaki insanın aklını okumak
matematik sorusu (hayret yani..) I_vote_lcap36%matematik sorusu (hayret yani..) I_vote_rcap
 36% [ 5 ]
Görünmez olmak
matematik sorusu (hayret yani..) I_vote_lcap0%matematik sorusu (hayret yani..) I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Zaman içinde yolculuk etmek
matematik sorusu (hayret yani..) I_vote_lcap7%matematik sorusu (hayret yani..) I_vote_rcap
 7% [ 1 ]
Geleceği görmek
matematik sorusu (hayret yani..) I_vote_lcap0%matematik sorusu (hayret yani..) I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
İnsanları iyileştirmek
matematik sorusu (hayret yani..) I_vote_lcap21%matematik sorusu (hayret yani..) I_vote_rcap
 21% [ 3 ]
Zamanı durdurmak
matematik sorusu (hayret yani..) I_vote_lcap7%matematik sorusu (hayret yani..) I_vote_rcap
 7% [ 1 ]
Uçmak
matematik sorusu (hayret yani..) I_vote_lcap14%matematik sorusu (hayret yani..) I_vote_rcap
 14% [ 2 ]
Ölümsüz olmak
 7% [ 1 ]
Diğer
 7% [ 1 ]
Toplam Oylar : 14
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

matematik sorusu (hayret yani..)

4 posters
YazarMesaj
SEPYA
Moderatör
Moderatör
SEPYA

Kadın

matematik sorusu (hayret yani..) Empty
MesajKonu: matematik sorusu (hayret yani..)   matematik sorusu (hayret yani..) EmptyPerş. Ocak 22, 2009 8:33 pm

17 Ocak 2009 09:00

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilköğretim okulları 3'üncü sınıflara dağıtılan 'İlköğretim Matematik 3 Öğrenci Çalışma Kitabı'nda yer alan mantık sorusu tartışma yarattı.
Bu sorunun ilköğretim üçücü sınıf öğrencileri için 'kazık soru' olduğu belirtilirken, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, konuyu Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu'na iletme kararı aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından İlköğretim Okulları için, Hülya Nalan Mamaç, Nevzat Ünsal ile Fatma Derya Yavuz'un yazdığı yeni müfredata göre hazırlanan İlköğretim 3'üncü sınıf Matematik Öğrenci Çalışma Kitabı'nın 85'inci sayfasındaki soru dikkat çekti. Kitapta, 'İlginç' başlığıyla verilen soru şöyle:

"Levent ve Bülent oğullarıyla balık tutmaya gittiler. Levent oğlunun tuttuğu balığın iki katı kadar balık tuttu. Bülent de oğlunun tuttuğu balığın iki katı kadar balık tuttu. Toplam 21 balık tutulmuştu. Levent'in oğlunun adı Mert'ti.
- Bülent'in oğlunun adı nedir?
- Her biri kaç balık tutmuştur?"

TBBtbb
Yüzbaşı
Yüzbaşı
TBBtbb

Erkek
Ruhsal Durumunuz : matematik sorusu (hayret yani..) Tembel10

MesajKonu: Geri: matematik sorusu (hayret yani..)   matematik sorusu (hayret yani..) EmptyPerş. Ocak 22, 2009 9:07 pm

bu soru bence çok güzel bir soru (3. sınıflar için de kazık degil)
ama yinede kazık gelenler için cevap

mert:3
levent:6
bülent: 12

bülentin oğlunun adıda leventtir. Smile
SEPYA
Moderatör
Moderatör
SEPYA

Kadın

MesajKonu: Geri: matematik sorusu (hayret yani..)   matematik sorusu (hayret yani..) EmptyPerş. Ocak 22, 2009 10:59 pm

konu konya talim terbiye kurulu na iletilmiş

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, yeni müfredatta ezberciliğin yerine çocukların araştırmaya yönelik bir eğitim görmelerinin hedeflendiğini söyledi. Kitapta yer alan 'kazık soru' ile ilgili uzmanlarla değerlendirme yaptıklarını belirten Halil Şahin şunları söyledi:
"Sorunun soruş şekli, rakamların içerisinde verilen bilgiler, bir babanın evladının isminin ne olup olmadığı yok. Herkesin soruyu görür görmez cevabı şu diyeceği bir şey yok. Arkadaşlarımızla toplanıp konuyu Talim Terbiye Kurulu'na iletme kararı aldık."

kaynak:internet
[img]matematik sorusu (hayret yani..) Kazksoruoh3[/img]
1fairplayer
Tuğ General
Tuğ General
1fairplayer

Erkek
Ruhsal Durumunuz : matematik sorusu (hayret yani..) Iyi11

MesajKonu: Geri: matematik sorusu (hayret yani..)   matematik sorusu (hayret yani..) EmptyPerş. Ocak 22, 2009 11:38 pm

çok güzel yaaa Smile
idealist
Yarbay
Yarbay
idealist

Kadın
Ruhsal Durumunuz : matematik sorusu (hayret yani..) Keyifl10

MesajKonu: Geri: matematik sorusu (hayret yani..)   matematik sorusu (hayret yani..) EmptyPerş. Ocak 22, 2009 11:51 pm

Sepya konu talim ve terbiye kuruluna iletilmiş ve daha sonra 3. sınıflar için ağır olduğuna karar vermişler ve şöyle çözmüşler:
Yanıt 1: Soruda Levent ve Bülent'in oğullarıyla balık tutmaya gittikleri ve Levent'in oğlunun adının Mert olduğu belirtilerek, Bülent'in oğlunun adı soruluyor. Küçük bir mantık yürütmeyle Mert'in babası Levent'in, Bülent'in oğlu olduğu ve bu üçlünün dede, oğul, torun olarak balığa gittikleri sonucuna varılabilir. Yani cevap Levent'tir...

Yanıt 2: Toplam balık:21
Mert'in balıklarıMad
Levent'in balıkları:2x
Bülent'in balıkları: 4x

x+2x+4x=21
7x=21
x=21/7
x=3

Öyleyse; Mert 3, Levent 6, Bülent 12 balık tutmuştur...

haberkuşağından alıntıdır.Yani TBB doğru çözmüş.Smile

En son idealist tarafından Cuma Ocak 23, 2009 11:14 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://www.kpss10.com
1fairplayer
Tuğ General
Tuğ General
1fairplayer

Erkek
Ruhsal Durumunuz : matematik sorusu (hayret yani..) Iyi11

MesajKonu: Geri: matematik sorusu (hayret yani..)   matematik sorusu (hayret yani..) EmptyCuma Ocak 23, 2009 1:34 am

idealistinki bana daha matamatiksel geldi )

matematik sorusu (hayret yani..)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-