TÜRK KAHVESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TÜRK KAHVESİ

KARDI YAĞDI...YAĞMURDU AKTI..SONRA TOPRAĞA KARIŞTI KURUDU DE..SOLDU DE..NE BİLEYİM İŞTE..KISACA ÖLDÜ DE...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
En son konular
» ôîòî ìîäíû÷ ï
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak EmptyPerş. Ağus. 04, 2011 3:48 am tarafından Misafir

» When the first Whirlpool Duet album was released in December 2001
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak EmptyPaz Tem. 31, 2011 2:13 am tarafından Misafir

» TRAMADOL purchase fedex
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak EmptyC.tesi Tem. 30, 2011 9:12 pm tarafından Misafir

» cod delivery overnight clomid
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak EmptyÇarş. Tem. 27, 2011 7:30 am tarafından Misafir

» Evet en iyi avatar kimde
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak EmptyC.tesi Ara. 12, 2009 12:02 pm tarafından Misafir

» Ruh hali
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak EmptyPaz Haz. 07, 2009 8:55 pm tarafından .Climbed.

» RADYO ACTİVE ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak EmptyPaz Haz. 07, 2009 8:42 pm tarafından .Climbed.

» Şu an ne dinliyorsunuz?
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak EmptyCuma Haz. 05, 2009 10:47 pm tarafından PeRiLiCe

» En sevdiğiniz bayan ve erkek isimleri nelerdir?
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak EmptyCuma Haz. 05, 2009 10:23 pm tarafından PeRiLiCe

» hırs üzerine bir çözümleme
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak EmptyCuma Haz. 05, 2009 8:04 pm tarafından Didi

» Aşkla Baş Edecek Gücün Yoksa Aşık Etmeee!
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak EmptyCuma Haz. 05, 2009 4:13 pm tarafından gizem_den

» BİR AYRILIK GÜNÜNDE
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak EmptyPerş. Haz. 04, 2009 10:30 pm tarafından SiMaRiK

» Tamam Gidiyorum...!
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak EmptyÇarş. Haz. 03, 2009 1:49 pm tarafından gizem_den

» kabağın sahibi vardır elbet
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak EmptySalı Haz. 02, 2009 9:41 pm tarafından Didi

» yalakalık üzerine
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak EmptySalı Haz. 02, 2009 9:21 pm tarafından Didi

» Para Her Kapıyı Açar mı?
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak EmptyPtsi Haz. 01, 2009 8:54 pm tarafından BiLLuR

» susuyorum...
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak EmptyPaz Mayıs 31, 2009 11:08 pm tarafından SEPYA

» komik şiir (tezatlık)
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak EmptyPaz Mayıs 31, 2009 11:04 pm tarafından SEPYA

» gizlice..
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak EmptyPaz Mayıs 31, 2009 10:57 pm tarafından SEPYA

» metrekareye düşen mermi...
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak EmptyPaz Mayıs 31, 2009 10:51 pm tarafından SEPYA

» 2009 Dünya GüzeLLik yarışması adayLarı
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak EmptyC.tesi Mayıs 30, 2009 11:44 am tarafından SiMaRiK

» Aşka Meylin Nedendir
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak EmptyC.tesi Mayıs 30, 2009 10:40 am tarafından impassive

» Hangi süper güce sahip olmayı isterdiniz?
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak EmptyPerş. Mayıs 28, 2009 10:41 pm tarafından kayısı_cicegi

» F.WILHELM NIETZSCHE
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak EmptyPerş. Mayıs 28, 2009 10:34 pm tarafından kayısı_cicegi

» Şehre Hasret
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak EmptyCuma Mayıs 22, 2009 8:45 am tarafından astakoz

En iyi yollayıcılar
Ekselanss (1504)
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak I_vote_lcap"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak I_voting_bar"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak I_vote_rcap 
BiLLuR (1500)
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak I_vote_lcap"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak I_voting_bar"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak I_vote_rcap 
Serap (1364)
sandy (1289)
impassive (1238)
Didi (1139)
Mavis (811)
SEPYA (777)
Phoenix_u (733)
SiMaRiK (692)
Istatistikler
Toplam 300 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: PeRiLiCe

Kullanıcılarımız toplam 15216 mesaj attılar bunda 4017 konu
Anket
Hangi süper güce sahip olmayı isterdiniz?
Karşıdaki insanın aklını okumak
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak I_vote_lcap36%"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak I_vote_rcap
 36% [ 5 ]
Görünmez olmak
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak I_vote_lcap0%"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Zaman içinde yolculuk etmek
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak I_vote_lcap7%"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak I_vote_rcap
 7% [ 1 ]
Geleceği görmek
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak I_vote_lcap0%"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
İnsanları iyileştirmek
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak I_vote_lcap21%"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak I_vote_rcap
 21% [ 3 ]
Zamanı durdurmak
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak I_vote_lcap7%"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak I_vote_rcap
 7% [ 1 ]
Uçmak
"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak I_vote_lcap14%"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak I_vote_rcap
 14% [ 2 ]
Ölümsüz olmak
 7% [ 1 ]
Diğer
 7% [ 1 ]
Toplam Oylar : 14
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak

3 posters
YazarMesaj
Didi
Zirvedeki Mod
Zirvedeki Mod
Didi

Kadın
Ruhsal Durumunuz : "eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak Kustah10

"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak Empty
MesajKonu: "eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak   "eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak EmptyCuma Mart 20, 2009 11:42 pm

Eşini döven albümü almasın

Röportaj: Sinem VURAL

Volkan Konak, sekizinci albümü "Mimoza"yı DMC etiketiyle çıkardı.

"İkinci evim, arsam ve borsada param olamaz" diyen Konak, bu yaşamı anlamayanları çevresinden uzak tutuyor. Hatta işi "Cimri, kadına şiddet uygulayan, yere tüküren, ölüsüne saygısı olmayan, hastasına kayıtsız kalan adamlar beni dinlemesin" demeye kadar vardırıyor.

Sekizinci albümü “Mimoza”yı DMC etiketiyle piyasaya süren Volkan Konak, karavanıyla şehir şehir dolaşmaya, emekli öğretmenler de izleyebilsin diye para almadan program yapmaya devam ediyor. Konak, “Cimri, kadına şiddet uygulayan, yere tüküren, ölüsüne saygısı olmayan, hastasına kayıtsız kalan adamlar beni dinlemesin” diyor.

Albüm hazırlıkları çok uzun süredir devam ediyordu. Neden bu kadar geç geldi, aksilikler mi yaşandı?
- Yanlış yapmaktansa bu dönemde çıkarmayı düşündük. Malum Türkiye’de büyük bir sevgisizlik var. ınsanlar keyifsiz ve büyük bir panik yaşanıyor. Bu dönemde topluma bir şeyler aşılamamız, insanlara yeni sözler söyleyip moral vermeliyiz. Toplum sanatla ve kadına verdiği değerle ayakta kalır.

Albümünüzdeki “Yalancı Dünya” parçasının yanında “Cerrahpaşa Final” yazıyor.
- Cerrahpaşa gibi eserler bir kez olur. Benim değil, Trabzon-Akçaabatlı bir arkadaşımın sözüdür. Sözler benim vasiyetim gibi zaten. Aslında öldükten sonra yakılmayı ve küllerimin de Karadeniz’e serpilmesini isterim, ama Türkiye’de ne yakılacağın bir yer var ne de bunu yapan... Bunu yapamayacaklarına göre yaylaları ve dağı gören bir yere, babamın yanına gömülmek isterim.

Herkes anlar mı bu albümü?
- Hayatımda cimri ve bencil insandan nefret ederim. Her insana saygı duyarım ama cimri insanı, kadına şiddet uygulayanı, yere tüküreni, ölüsüne saygısı olmayanı, hastasına kayıtsız kalanı, katilleri sevmem. Bu insanlar benim ilerici müziğimi nasıl algılar? Bunlar benim CD’mi almasın. Arkadaşı sıtmalı hayvanlar gibi açlıktan titrerken karısına sarılıp yatan dinlemeyecek! Karısına şiddet uygulayan adamlar dinlemeyecek!

Kazım Koyuncu’dan sizin en yakın arkadaşınızdı. Kaybı nasıl bir boşluk bıraktı?
- Kazım iyi bir yoldaştı. Nasıl bir sanatçı olursanız olun iyi bir kalbiniz yoksa bir işe yaramaz. Onunla arkadaşlığımız bu nüans üzerine kuruluydu. Hastalığı boyunca 5 ay yanındaydım. ınsanlar ölmeyi bayılmak zannediyor. Nişanlısı Gönül ile beraber aynı acıyı her gün yaşadım. Zaten ölümünden sonra radyo ve televizyonsuz uyuyamamaya başladım. Babam ve Kazım’ın ölümü bana büyük bir travma yaşattığı için rahatsızlık geçirdim, altı ay tedavi gördüm. Mikrobik olmayan tüberküloz teşhisi kondu. Altı ay ilaç tedavisi, bir yıl normal tedavi sürdü. O dönem günde 16 ayrı ilaç içiyordum.

Nasıl atlattınız o dönemi?
- Bunlardan bahsetmeyi uygun bulmuyorum. Çünkü insanlar bahsetmezsem vefasız, bahsedersem “adını kullanıyor” diyorlar.

İnanılmaz bir hayran kitleniz var. Bunu neye bağlıyorsunuz?
- Gerçekten son beş senede ulaştığımız hayran kitlesi sizi bile ürpertebilir. Bunun nedeni samimiyet.

5 YIL SONRA BU MESLEĞİ BIRAKIRIM

Her an sahnelere bırakabilirmişsiniz gibi bir izlenim veriyorsunuz.
- Zaten çok tekrara girmeden bu işleri bırakacağım. 5 yıl kadar sonra bu mesleği bırakmayı düşünüyorum. Müzik benim kanıma işlemiş, bırakmam zor ama 5 sene sonra bu kadar sık albüm yapmayabilirim. Her mesleğin bir süresi vardır. Yakınlarıma “Eğer ‘ben’ kelimesini çok söylersem hatırlatın da işi bırakayım” diyorum.

Peki sonrası için planlarınız var mı?
- Kitap yazmayı düşünüyorum, belki bir köşe yazarlığı yapabilirim. Karadeniz sinema tezim var, onu gündeme getirebilirim. Tek kişilik bir müzikal projem var. Zamanında Savaş Dinçel ve Müjdat Gezen hocalarımla paylaşmıştım, onu yapmayı istiyorum.

Konserlerinize neden uçakla değil de kara yoluyla gidiyorsunuz?
- Uçağı ben kullanmadığım için binmiyorum. Bana kullandırsınlar bineyim. Teknik ekibim uçakla gider, ben ise 20 yıllık arkadaşım bas gitarist Mahmut Özen’i alıp memleketten insan manzaraları yaşayarak giderim. Ben devrimci ve gezginciyim. Halk bilimi üzerine master yaptığım için insan benim malzememdir. Yol boyunca eserlerimi çalışıyorum, sahne yorgunluğumu atıyorum, arabayı da ben kullanıyorum. Yılda 80-100 bin kilometre yol yapıyorum. Türkiye’de gitmediğim yer yoktur. Ama Amerika’ya giderken mecbur uçağa biniyorum. Hollanda ve Belçika konserlerine de karavanla gittim. Ağustos ayında ise Kuzey Amerika’da karavanımla tatil yapacağım.

Kazandıklarınızla nasıl yatırımlar yapıyorsunuz?
- Benim babam öldüğünde verasetle hiç uğraşmadı, çünkü bir tek oturduğu Maçka’daki evin tapusu vardı. Benim de ikinci bir evim olmayacak. Karavanım ve teknem olabilir ama arsa, borsa olmaz. Tabii ki kenarda kimseye muhtaç olmamak için param var.
astakoz
Binbaşı
Binbaşı
astakoz

Erkek

MesajKonu: Geri: "eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak   "eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak EmptyC.tesi Mart 21, 2009 11:41 am

Maçka nın suyundanmıdır nedir? Bu deli deha gibi Nihat Genç te Maçkalı hiperaktif söyleyecek şeyleri olan aynı zamanda dolu ve hisli insanlar.
Güzel ülkemin çokça ihtiiyacı var bu güzelliklere.
Didi
Zirvedeki Mod
Zirvedeki Mod
Didi

Kadın
Ruhsal Durumunuz : "eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak Kustah10

MesajKonu: Geri: "eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak   "eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak EmptyPaz Mart 22, 2009 2:49 pm

Canlı dinleyemedim hiç ama televizyonda her izleyişimde içli içli ağlıyorum ve biraz daha hayat kirliliğinden arınıp insan yanlarımla buluşuyorum.Hep dediği gibi "HATIRAM OLSUN".
impassive
Özel Üye
Özel Üye
impassive

Kadın
Ruhsal Durumunuz : "eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak Asik10

MesajKonu: Geri: "eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak   "eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak EmptyPaz Mart 22, 2009 2:55 pm

Didi demiş ki:
Canlı dinleyemedim hiç ama televizyonda her izleyişimde içli içli ağlıyorum ve biraz daha hayat kirliliğinden arınıp insan yanlarımla buluşuyorum.Hep dediği gibi "HATIRAM OLSUN".

... aynen katılıyorum

"eşini döven albümü almasın " demiş volkan konak
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-