TÜRK KAHVESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TÜRK KAHVESİ

KARDI YAĞDI...YAĞMURDU AKTI..SONRA TOPRAĞA KARIŞTI KURUDU DE..SOLDU DE..NE BİLEYİM İŞTE..KISACA ÖLDÜ DE...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
En son konular
» ôîòî ìîäíû÷ ï
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... EmptyPerş. Ağus. 04, 2011 3:48 am tarafından Misafir

» When the first Whirlpool Duet album was released in December 2001
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... EmptyPaz Tem. 31, 2011 2:13 am tarafından Misafir

» TRAMADOL purchase fedex
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... EmptyC.tesi Tem. 30, 2011 9:12 pm tarafından Misafir

» cod delivery overnight clomid
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... EmptyÇarş. Tem. 27, 2011 7:30 am tarafından Misafir

» Evet en iyi avatar kimde
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... EmptyC.tesi Ara. 12, 2009 12:02 pm tarafından Misafir

» Ruh hali
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... EmptyPaz Haz. 07, 2009 8:55 pm tarafından .Climbed.

» RADYO ACTİVE ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... EmptyPaz Haz. 07, 2009 8:42 pm tarafından .Climbed.

» Şu an ne dinliyorsunuz?
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... EmptyCuma Haz. 05, 2009 10:47 pm tarafından PeRiLiCe

» En sevdiğiniz bayan ve erkek isimleri nelerdir?
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... EmptyCuma Haz. 05, 2009 10:23 pm tarafından PeRiLiCe

» hırs üzerine bir çözümleme
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... EmptyCuma Haz. 05, 2009 8:04 pm tarafından Didi

» Aşkla Baş Edecek Gücün Yoksa Aşık Etmeee!
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... EmptyCuma Haz. 05, 2009 4:13 pm tarafından gizem_den

» BİR AYRILIK GÜNÜNDE
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... EmptyPerş. Haz. 04, 2009 10:30 pm tarafından SiMaRiK

» Tamam Gidiyorum...!
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... EmptyÇarş. Haz. 03, 2009 1:49 pm tarafından gizem_den

» kabağın sahibi vardır elbet
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... EmptySalı Haz. 02, 2009 9:41 pm tarafından Didi

» yalakalık üzerine
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... EmptySalı Haz. 02, 2009 9:21 pm tarafından Didi

» Para Her Kapıyı Açar mı?
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... EmptyPtsi Haz. 01, 2009 8:54 pm tarafından BiLLuR

» susuyorum...
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... EmptyPaz Mayıs 31, 2009 11:08 pm tarafından SEPYA

» komik şiir (tezatlık)
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... EmptyPaz Mayıs 31, 2009 11:04 pm tarafından SEPYA

» gizlice..
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... EmptyPaz Mayıs 31, 2009 10:57 pm tarafından SEPYA

» metrekareye düşen mermi...
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... EmptyPaz Mayıs 31, 2009 10:51 pm tarafından SEPYA

» 2009 Dünya GüzeLLik yarışması adayLarı
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... EmptyC.tesi Mayıs 30, 2009 11:44 am tarafından SiMaRiK

» Aşka Meylin Nedendir
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... EmptyC.tesi Mayıs 30, 2009 10:40 am tarafından impassive

» Hangi süper güce sahip olmayı isterdiniz?
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... EmptyPerş. Mayıs 28, 2009 10:41 pm tarafından kayısı_cicegi

» F.WILHELM NIETZSCHE
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... EmptyPerş. Mayıs 28, 2009 10:34 pm tarafından kayısı_cicegi

» Şehre Hasret
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... EmptyCuma Mayıs 22, 2009 8:45 am tarafından astakoz

En iyi yollayıcılar
Ekselanss (1504)
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... I_vote_lcapBİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... I_voting_barBİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... I_vote_rcap 
BiLLuR (1500)
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... I_vote_lcapBİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... I_voting_barBİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... I_vote_rcap 
Serap (1364)
sandy (1289)
impassive (1238)
Didi (1139)
Mavis (811)
SEPYA (777)
Phoenix_u (733)
SiMaRiK (692)
Istatistikler
Toplam 300 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: PeRiLiCe

Kullanıcılarımız toplam 15216 mesaj attılar bunda 4017 konu
Anket
Hangi süper güce sahip olmayı isterdiniz?
Karşıdaki insanın aklını okumak
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... I_vote_lcap36%BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... I_vote_rcap
 36% [ 5 ]
Görünmez olmak
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... I_vote_lcap0%BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Zaman içinde yolculuk etmek
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... I_vote_lcap7%BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... I_vote_rcap
 7% [ 1 ]
Geleceği görmek
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... I_vote_lcap0%BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
İnsanları iyileştirmek
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... I_vote_lcap21%BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... I_vote_rcap
 21% [ 3 ]
Zamanı durdurmak
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... I_vote_lcap7%BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... I_vote_rcap
 7% [ 1 ]
Uçmak
BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... I_vote_lcap14%BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... I_vote_rcap
 14% [ 2 ]
Ölümsüz olmak
 7% [ 1 ]
Diğer
 7% [ 1 ]
Toplam Oylar : 14
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ...........

+2
Enteresan
impassive
6 posters
YazarMesaj
Misafir
Misafir

BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... Empty
MesajKonu: BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ...........   BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... EmptyCuma Eyl. 26, 2008 11:51 am

BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ

Durduk yerde bir şarkı mırıldanmaya başlıyorum.
Bilinçsiz bir şekilde...
Yavaş yavaş sesimi yükseltiyorum ve şarkının sözlerini
bilinçli bir şekilde söylemeye devam ettiğimi farkediyorum.
Gökyüzündeki yıldızlardan bahsediyor şarkı...
Sitem dolu...
Gökyüzündeki yıldızlardan daha yalnız olmak...
Gözümün önüne bir kadın geliyor.
Kızıl saçlı, güven uyandıran bakışlara sahip bir kadın...
"Yok," diyorum, "bu şarkıyı bu kadından değil, başka birinden duydum."
Hafızamı zorluyorum.
Aykırı bir erkek ses sanatçısı geliyor gözlerimin önüne.
"Evet," diyorum, "işte bu sanatçı söylüyor."
Döneminin en aykırı kişiliklerinden biri...
Sırf aykırılığı yüzünden hala (ölümünden sonra bile) eleştiriliyor, sırf aykırı olduğu için (sanatına bakılmaksızın) sevilmiyor.
Dudaklarımın arasından şarkı sözleri çıkmaya devam ediyor.
Ancak aykırı bir kişilik bu şarkıyı söyleyebilir!
Yalnızlığın hüznünü ruhumda hissediyorum.
Şarkıyı tekrar tekrar söylerken, yalnızlığı hatırlatan yazarlar, şarkıcılar, şairler geçiyor aklımdan.
Bir film sahnesinden, bir kitaba giriyorum, bir şiirden çıkıp, bir öyküde buluyorum kendimi.
Olaylar, yerler, kişiler değişiyor ,fakat hissettiklerim değişmiyor.
Dudaklarım hala şarkıyı mırıldanıyor, fakat tek farkla; artık gözyaşlarım da dudaklarımın açılıp kapanmasına göre yön değiştirerek, hislerimi daha da derinleştiriyor.
Kim demişti, ben ne zaman yalnız kaldığımı bilmiyorum, her zaman yalnızdım onu biliyorum, diye.
Kalabalıklar etrafında yalnızlığını unutan şair kimdi; Murathan Mungan mı?
Yalnızlığın Senfonisini kim yazmıştı?
Bir anda Oğuz Atay'ın bir öyküsünde buluyorum kendimi.
Korkuyu beklerken yalnızlığım derinleşiyor.
Lars von Trier'in bir filmine giriyorum.
Korkuyu beklemeyi bırakıp, her dakika korkuyla yaşamaya başlıyorum.
Ve tabii yalnızlık hep içimde...
Bir filmden, bir kitaptan, bir şarkıdan çıkıp normal hayatıma dönemiyorum.
Çünkü normal hayatımı bunların içinde buluyorum.
Tek fark; bunlar sayesinde normal yaşantımın acısını daha da derinden hissediyorum.
Yavaş yavaş sesim kısılıyor.
Gözyaşlarım izlediği yollarda kuruyor.
Ağzıma tuzlu bir tat bırakıyor bu şarkı. Tekrar söylemeye cesaret edemiyorum.
impassive
Özel Üye
Özel Üye
impassive

Kadın
Ruhsal Durumunuz : BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... Asik10

MesajKonu: Geri: BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ...........   BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... EmptyPaz Eyl. 28, 2008 6:12 pm

güzel paylaşım teşekkürler
Enteresan
Üsteğmen
Üsteğmen
Enteresan

Kadın

MesajKonu: Geri: BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ...........   BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... EmptyPaz Eyl. 28, 2008 6:28 pm

Enteresan ve duygu yüklü
Ekselanss
Moderatör
Moderatör
Ekselanss

Erkek
Ruhsal Durumunuz : BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... Canli10

MesajKonu: Geri: BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ...........   BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... EmptyPaz Eyl. 28, 2008 6:50 pm

Her şarkıda bi yaşanmış acı yada tatlı olay yokmudur aşk nefret intikam bunlar deyilmidir hayatımızda bize şarkı yaptıran yada şarkı dinledikce bu carışımları hatırlamazmıyız
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ...........   BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... EmptyPerş. Ekim 02, 2008 8:13 pm

atılan iletilerimin okunduğunu görmek çok güzel
hepinize teşekkür ediyorum yorumlariniz için.....
sandy
Prenses
Prenses
sandy

Kadın
Ruhsal Durumunuz : BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... Sarhos10

MesajKonu: Geri: BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ...........   BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... EmptyPtsi Ekim 06, 2008 8:18 am

çok güzel bir paylaşım yüreğinize sağlık
Mavis
Moderatör
Moderatör
Mavis

Kadın
Ruhsal Durumunuz : BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... Ssstt10

MesajKonu: Geri: BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ...........   BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... EmptyÇarş. Kas. 05, 2008 1:45 pm

İzlediği bir flimden,dinlediği şarkıdan,okuduğu hikayeden ve ya şiirlerden etkilenir insan,etkilenir çünkü biraz kendini yaşanmışlıklarını bulur onlarda.Kendini o nağmelerin,harflerin içinde bulu verir , yazarın duygularını anlar çünkü yaşamıştır benzerini.Benzer olayları yaşıyanlar ortak duygularda kesişir............
SEPYA
Moderatör
Moderatör
SEPYA

Kadın

MesajKonu: Geri: BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ...........   BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ........... EmptyÇarş. Kas. 05, 2008 1:51 pm

harika bir paylaşım

yazanın

gönderenin eline sağlık

Smile)))

BİR ŞARKININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ...........
1 sayfadaki 1 sayfası