TÜRK KAHVESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TÜRK KAHVESİ

KARDI YAĞDI...YAĞMURDU AKTI..SONRA TOPRAĞA KARIŞTI KURUDU DE..SOLDU DE..NE BİLEYİM İŞTE..KISACA ÖLDÜ DE...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
En son konular
» ôîòî ìîäíû÷ ï
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) EmptyPerş. Ağus. 04, 2011 3:48 am tarafından Misafir

» When the first Whirlpool Duet album was released in December 2001
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) EmptyPaz Tem. 31, 2011 2:13 am tarafından Misafir

» TRAMADOL purchase fedex
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) EmptyC.tesi Tem. 30, 2011 9:12 pm tarafından Misafir

» cod delivery overnight clomid
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) EmptyÇarş. Tem. 27, 2011 7:30 am tarafından Misafir

» Evet en iyi avatar kimde
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) EmptyC.tesi Ara. 12, 2009 12:02 pm tarafından Misafir

» Ruh hali
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) EmptyPaz Haz. 07, 2009 8:55 pm tarafından .Climbed.

» RADYO ACTİVE ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) EmptyPaz Haz. 07, 2009 8:42 pm tarafından .Climbed.

» Şu an ne dinliyorsunuz?
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) EmptyCuma Haz. 05, 2009 10:47 pm tarafından PeRiLiCe

» En sevdiğiniz bayan ve erkek isimleri nelerdir?
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) EmptyCuma Haz. 05, 2009 10:23 pm tarafından PeRiLiCe

» hırs üzerine bir çözümleme
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) EmptyCuma Haz. 05, 2009 8:04 pm tarafından Didi

» Aşkla Baş Edecek Gücün Yoksa Aşık Etmeee!
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) EmptyCuma Haz. 05, 2009 4:13 pm tarafından gizem_den

» BİR AYRILIK GÜNÜNDE
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) EmptyPerş. Haz. 04, 2009 10:30 pm tarafından SiMaRiK

» Tamam Gidiyorum...!
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) EmptyÇarş. Haz. 03, 2009 1:49 pm tarafından gizem_den

» kabağın sahibi vardır elbet
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) EmptySalı Haz. 02, 2009 9:41 pm tarafından Didi

» yalakalık üzerine
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) EmptySalı Haz. 02, 2009 9:21 pm tarafından Didi

» Para Her Kapıyı Açar mı?
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) EmptyPtsi Haz. 01, 2009 8:54 pm tarafından BiLLuR

» susuyorum...
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) EmptyPaz Mayıs 31, 2009 11:08 pm tarafından SEPYA

» komik şiir (tezatlık)
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) EmptyPaz Mayıs 31, 2009 11:04 pm tarafından SEPYA

» gizlice..
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) EmptyPaz Mayıs 31, 2009 10:57 pm tarafından SEPYA

» metrekareye düşen mermi...
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) EmptyPaz Mayıs 31, 2009 10:51 pm tarafından SEPYA

» 2009 Dünya GüzeLLik yarışması adayLarı
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) EmptyC.tesi Mayıs 30, 2009 11:44 am tarafından SiMaRiK

» Aşka Meylin Nedendir
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) EmptyC.tesi Mayıs 30, 2009 10:40 am tarafından impassive

» Hangi süper güce sahip olmayı isterdiniz?
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) EmptyPerş. Mayıs 28, 2009 10:41 pm tarafından kayısı_cicegi

» F.WILHELM NIETZSCHE
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) EmptyPerş. Mayıs 28, 2009 10:34 pm tarafından kayısı_cicegi

» Şehre Hasret
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) EmptyCuma Mayıs 22, 2009 8:45 am tarafından astakoz

En iyi yollayıcılar
Ekselanss (1504)
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) I_vote_lcapyüreğinin götürdüğü yere git (makale) I_voting_baryüreğinin götürdüğü yere git (makale) I_vote_rcap 
BiLLuR (1500)
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) I_vote_lcapyüreğinin götürdüğü yere git (makale) I_voting_baryüreğinin götürdüğü yere git (makale) I_vote_rcap 
Serap (1364)
sandy (1289)
impassive (1238)
Didi (1139)
Mavis (811)
SEPYA (777)
Phoenix_u (733)
SiMaRiK (692)
Istatistikler
Toplam 300 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: PeRiLiCe

Kullanıcılarımız toplam 15216 mesaj attılar bunda 4017 konu
Anket
Hangi süper güce sahip olmayı isterdiniz?
Karşıdaki insanın aklını okumak
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) I_vote_lcap36%yüreğinin götürdüğü yere git (makale) I_vote_rcap
 36% [ 5 ]
Görünmez olmak
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) I_vote_lcap0%yüreğinin götürdüğü yere git (makale) I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Zaman içinde yolculuk etmek
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) I_vote_lcap7%yüreğinin götürdüğü yere git (makale) I_vote_rcap
 7% [ 1 ]
Geleceği görmek
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) I_vote_lcap0%yüreğinin götürdüğü yere git (makale) I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
İnsanları iyileştirmek
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) I_vote_lcap21%yüreğinin götürdüğü yere git (makale) I_vote_rcap
 21% [ 3 ]
Zamanı durdurmak
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) I_vote_lcap7%yüreğinin götürdüğü yere git (makale) I_vote_rcap
 7% [ 1 ]
Uçmak
yüreğinin götürdüğü yere git (makale) I_vote_lcap14%yüreğinin götürdüğü yere git (makale) I_vote_rcap
 14% [ 2 ]
Ölümsüz olmak
 7% [ 1 ]
Diğer
 7% [ 1 ]
Toplam Oylar : 14
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

yüreğinin götürdüğü yere git (makale)

3 posters
YazarMesaj
SEPYA
Moderatör
Moderatör
SEPYA

Kadın

yüreğinin götürdüğü yere git (makale) Empty
MesajKonu: yüreğinin götürdüğü yere git (makale)   yüreğinin götürdüğü yere git (makale) EmptyPerş. Ekim 23, 2008 11:14 pm

[b]

Yüreğinin götürdüğü yere git..
"Ne insanlar varki yürür hayat patikalarından geçer izsiz
Ne insanlarda vardır ki dokunsa su birikintisine
bırakır bir deniz...
Yürü, bildiğin ,yüreğinin götürdüğü yolda yürü
Yol ki bu en güzel olanıdır."
Yukardaki satırlar, Web sayfamın ziyaret defterine yazılmış..
Kimin yazdığı konusunda bir bilgim yok, bu nedenle teşekkür etme fırsatını da bulamadım.

Bu, bana Susanna Tamaro'nun "Yüreğinin götürdüğü yere git" adlı kitabını hatırlattı.
Bilmem o kitabi okuma fırsatınız oldu mu?
Büyükannenin torununa yazdığı, eline ulaşacağından bile emin olmadığı, mektuplardan oluşuyor kitap..

Mektuplardan birinde şöyle diyor büyükanne:
""...Kendine dikkat et. Büyürken, yanlışların yerine doğruları koymak istediğinde şunu anımsa:
Yapılacak ilk devrim, insanin kendi içinde yapacağıdır, evet ilk ve en önemli devrim budur. İnsan kendi hakkında bir düşünceye sahip değilken, bir düşünce uğruna savaşmak, yapılabilecek en tehlikeli şeylerden biridir.
Yolunu yitirdiğini, şaşırdığını hissettiğin zaman ağaçları düşün, onların büyüme biçimini anımsa. Unutma ki yaprağı gür ama kökü zayıf bir ağaç ilk güçlü rüzgarda devrilir.
Oysa kökü güçlü ve az yapraklı ağaçta can suyu bin güçlükle dolaşır. Kökler ve yapraklar aynı ölçüde gelişmelidir,
olayların içinde ve üzerinde olmalısın, ancak böyle gölge ve sığınak sunabilir, ancak doğru mevsimde çiçekler ve meyvelerle donanabilirsin.

Ve sonra, önünde pek çok yol açılıp sen hangisini seçeceğini bilmediğin zaman,
herhangi birine, öylece girme, otur ve bekle. Dünyaya geldiğin gün nasıl güvenli ve derin derin soluk aldıysan, öyle soluk al.
Hiç bir şeyin senin dikkatini dağıtmasına izin verme, bekle ve gene bekle.
Dur, sessizce dur ve yüreğini dinle.
Seninle konuştuğu zaman kalk ve yüreğinin götürdüğü yere git...""

Her zaman nerde yanlış yapıyoruz biliyormusunuz?
Yaşamın değişmez olduğunu zannediyoruz.
Hayatımızın, isteklerimiz doğrultusunda "trenin ray değiştirmeden yol alması gibi" süreceğini zannediyoruz.
Oysa kader denilen şey, hayal ettiğimizin ötesinde çok daha farklı şekillerde karşımıza çıkabiliyor.
Bazen çok sevdiğimiz birinin kaybı, bazen işlerimizin ters gitmesi, bazen hiç beklemediğimiz anda yakalandığımız bir hastalık, bizi umutsuzluğa sürükleyebilir.

Tüm umutlarımızı yitirdiğimiz bir anda, uzanan bir yardım eli, çakan bir şimşek kadar etkili olabiliyor yaşamımızda.
Yada hayatımızın ray değiştirdiğini hissettiğimiz bir anda, tek başımıza mücadele etmek zorunda kalabiliyoruz yaşamla...
Kararsız kalırız, ne yapacağımızı bilemeyiz.
Yanlızlığın soğukluğunu, çaresizliği hissederiz.
İnsanın yaşamında karşılaştığı ender durumlardan biridir bu.
Böylesi umutsuzluk içindeyken yapabileceğimiz tek şey, Tamaro'nun söylediği gibi beklemek..Yüreğimizin bizimle konuşmasını beklemek..
Daha sonra da, yüreğimizin söylediği yere gitmek..

Sevgiler...

deniz akbulut

alıntıdır

[/b]
sandy
Prenses
Prenses
sandy

Kadın
Ruhsal Durumunuz : yüreğinin götürdüğü yere git (makale) Sarhos10

MesajKonu: Geri: yüreğinin götürdüğü yere git (makale)   yüreğinin götürdüğü yere git (makale) EmptyCuma Ekim 24, 2008 1:49 am

kalbin istemiyorsa sakın gelme
yüreğinin götürdüğü yere git
seni seviyorum ama artık bilme
sen sevip sevildiğin yere git

mecbur değilsin istemiyorsan gelmeye
hergün başını eğip seni seviyorum demeye
mecbur değilsin seni gerçekten seveni sevmeye

bu yer yanımsa başımın üzerinde yerin var
gönlümün solan gülleri yeniden açar
gülücüklerim etrafa mutluluk saçar

ama başka biri varsa hayatında
daha ne duruyorsun yanımda
zaten bir nefeskaldı canımda

üzülme benim için ,düşünme beni
ömrüm oldukça severim seni
ayrılmamız da tanışmamız gibi yeni

kiminle mutluysan onun yanında ol
ellerini sıkı tut,hiç bırakma ,gözlerine bak huzurla dol
benim için ölüm artık tek yol

seni seven bir gül de olsa
gideceğini duyunca solsada
seni göreceğim son olsada
tşkler sepya paylaşımın için
Ekselanss
Moderatör
Moderatör
Ekselanss

Erkek
Ruhsal Durumunuz : yüreğinin götürdüğü yere git (makale) Canli10

MesajKonu: Geri: yüreğinin götürdüğü yere git (makale)   yüreğinin götürdüğü yere git (makale) EmptyCuma Ekim 24, 2008 8:32 am

senden cok ama cok özür diliyorum zeynep biliyorum hatalıyım ve sucluyum ama ben seni hiç bizaman satmadım satmam da yerimi dinledim ve gene senin dostluğun limanına geldim o limanda bana bi yer acarsan sevinirim senin ve düşüncelrinin ve vereceğin kararlarına saygı duyacağım hata yapan sonuclarına da katlanır ve senden cok özür diliyorum

yüreğinin götürdüğü yere git (makale)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-