TÜRK KAHVESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TÜRK KAHVESİ

KARDI YAĞDI...YAĞMURDU AKTI..SONRA TOPRAĞA KARIŞTI KURUDU DE..SOLDU DE..NE BİLEYİM İŞTE..KISACA ÖLDÜ DE...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
En son konular
» ôîòî ìîäíû÷ ï
Suç ve ceza.. EmptyPerş. Ağus. 04, 2011 3:48 am tarafından Misafir

» When the first Whirlpool Duet album was released in December 2001
Suç ve ceza.. EmptyPaz Tem. 31, 2011 2:13 am tarafından Misafir

» TRAMADOL purchase fedex
Suç ve ceza.. EmptyC.tesi Tem. 30, 2011 9:12 pm tarafından Misafir

» cod delivery overnight clomid
Suç ve ceza.. EmptyÇarş. Tem. 27, 2011 7:30 am tarafından Misafir

» Evet en iyi avatar kimde
Suç ve ceza.. EmptyC.tesi Ara. 12, 2009 12:02 pm tarafından Misafir

» Ruh hali
Suç ve ceza.. EmptyPaz Haz. 07, 2009 8:55 pm tarafından .Climbed.

» RADYO ACTİVE ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Suç ve ceza.. EmptyPaz Haz. 07, 2009 8:42 pm tarafından .Climbed.

» Şu an ne dinliyorsunuz?
Suç ve ceza.. EmptyCuma Haz. 05, 2009 10:47 pm tarafından PeRiLiCe

» En sevdiğiniz bayan ve erkek isimleri nelerdir?
Suç ve ceza.. EmptyCuma Haz. 05, 2009 10:23 pm tarafından PeRiLiCe

» hırs üzerine bir çözümleme
Suç ve ceza.. EmptyCuma Haz. 05, 2009 8:04 pm tarafından Didi

» Aşkla Baş Edecek Gücün Yoksa Aşık Etmeee!
Suç ve ceza.. EmptyCuma Haz. 05, 2009 4:13 pm tarafından gizem_den

» BİR AYRILIK GÜNÜNDE
Suç ve ceza.. EmptyPerş. Haz. 04, 2009 10:30 pm tarafından SiMaRiK

» Tamam Gidiyorum...!
Suç ve ceza.. EmptyÇarş. Haz. 03, 2009 1:49 pm tarafından gizem_den

» kabağın sahibi vardır elbet
Suç ve ceza.. EmptySalı Haz. 02, 2009 9:41 pm tarafından Didi

» yalakalık üzerine
Suç ve ceza.. EmptySalı Haz. 02, 2009 9:21 pm tarafından Didi

» Para Her Kapıyı Açar mı?
Suç ve ceza.. EmptyPtsi Haz. 01, 2009 8:54 pm tarafından BiLLuR

» susuyorum...
Suç ve ceza.. EmptyPaz Mayıs 31, 2009 11:08 pm tarafından SEPYA

» komik şiir (tezatlık)
Suç ve ceza.. EmptyPaz Mayıs 31, 2009 11:04 pm tarafından SEPYA

» gizlice..
Suç ve ceza.. EmptyPaz Mayıs 31, 2009 10:57 pm tarafından SEPYA

» metrekareye düşen mermi...
Suç ve ceza.. EmptyPaz Mayıs 31, 2009 10:51 pm tarafından SEPYA

» 2009 Dünya GüzeLLik yarışması adayLarı
Suç ve ceza.. EmptyC.tesi Mayıs 30, 2009 11:44 am tarafından SiMaRiK

» Aşka Meylin Nedendir
Suç ve ceza.. EmptyC.tesi Mayıs 30, 2009 10:40 am tarafından impassive

» Hangi süper güce sahip olmayı isterdiniz?
Suç ve ceza.. EmptyPerş. Mayıs 28, 2009 10:41 pm tarafından kayısı_cicegi

» F.WILHELM NIETZSCHE
Suç ve ceza.. EmptyPerş. Mayıs 28, 2009 10:34 pm tarafından kayısı_cicegi

» Şehre Hasret
Suç ve ceza.. EmptyCuma Mayıs 22, 2009 8:45 am tarafından astakoz

En iyi yollayıcılar
Ekselanss (1504)
Suç ve ceza.. I_vote_lcapSuç ve ceza.. I_voting_barSuç ve ceza.. I_vote_rcap 
BiLLuR (1500)
Serap (1364)
sandy (1289)
impassive (1238)
Didi (1139)
Mavis (811)
SEPYA (777)
Phoenix_u (733)
SiMaRiK (692)
Istatistikler
Toplam 300 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: PeRiLiCe

Kullanıcılarımız toplam 15216 mesaj attılar bunda 4017 konu
Anket
Hangi süper güce sahip olmayı isterdiniz?
Karşıdaki insanın aklını okumak
Suç ve ceza.. I_vote_lcap36%Suç ve ceza.. I_vote_rcap
 36% [ 5 ]
Görünmez olmak
Suç ve ceza.. I_vote_lcap0%Suç ve ceza.. I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Zaman içinde yolculuk etmek
Suç ve ceza.. I_vote_lcap7%Suç ve ceza.. I_vote_rcap
 7% [ 1 ]
Geleceği görmek
Suç ve ceza.. I_vote_lcap0%Suç ve ceza.. I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
İnsanları iyileştirmek
Suç ve ceza.. I_vote_lcap21%Suç ve ceza.. I_vote_rcap
 21% [ 3 ]
Zamanı durdurmak
 7% [ 1 ]
Uçmak
Suç ve ceza.. I_vote_lcap14%Suç ve ceza.. I_vote_rcap
 14% [ 2 ]
Ölümsüz olmak
 7% [ 1 ]
Diğer
 7% [ 1 ]
Toplam Oylar : 14
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Suç ve ceza..

5 posters
YazarMesaj
nAsi_yAni
Binbaşı
Binbaşı
nAsi_yAni

Kadın
Ruhsal Durumunuz : Suç ve ceza.. Inanma11

Suç ve ceza.. Empty
MesajKonu: Suç ve ceza..   Suç ve ceza.. EmptyC.tesi Kas. 15, 2008 6:07 pm

Artık haber izliyemez ve okuyamaz hale geldim şu son bi kaç aydır.Her geçen gün artan cinayet,tecavüz,cinsel istismar,hırsızlık vs..gibi olaylar dehşete düşürüyor hepimizi.Akrabalarımıza bile güvenemiyecek hale geldi toplumumuz.Neden daha kötüye gidiyoruz??
Sizce suçlular hak ettikleri cezaları alıyolar mı?Verilen cezalar caydırıcı mı.Caydırıcı olsaydı suç oranlarında azalma olurmuydu vede son sorum idam cezası gelmeli mi?
BiLLuR
Admin
Admin
BiLLuR

Kadın
Ruhsal Durumunuz : Suç ve ceza.. Cesur10

Suç ve ceza.. Empty
MesajKonu: Geri: Suç ve ceza..   Suç ve ceza.. EmptyC.tesi Kas. 15, 2008 8:21 pm

Evet artık haberlerde gerçekten iç karartıcı eylemler fazlalaştı..Bunun nedeni 31 bin kişinin Rahşan affıyla ceza evlerinden çıkan (kader mahkümlarını ayırıyorm) suçlular yeniden suç işleyerek suç dosyasını kabartmaya devam etmeleri..Nedeni cezaların caydırıcı olmayışından..Suçlular cezaewlerinide bildikleri için suç işlemekten korkmuyorlar..Zaten kader mahkumları hariç 31bin insandan 13 bini yeniden cezaevlerine geri dönüyor..Diğer kalan 7 bin kişi iş bulamadıklarından dolayı kötü eylemlere meyilli olarak dışarda dolaşmaktalar..Burda devlete düşen çok görevler olduğuna inanıyorum..Neden..??..
Cezaevinden çıkan insanlara iş imkanı sağlamadığından insanların geçimleri zorlaşıyor ve buda onları suça teşfik ediyor..

İdam olayına gelince böyle bir sorunun yöneltilmesini bile çok acı buluyorum..Çünkü sorun hallolmaz keza o suçludan hiçbir farkınız kalmaz..Ayrıca Allahın verdiği bir canı sadece Allahın alabileceğine inananlardanım..

Bu haberler benimde kanımı donduruyor..Yolda yürürken bile tereddütle yürüyorum..Diyoruz ya hep EĞİTİM ŞARTTTT..İşte birkez daha karşımıza çıktı..
nAsi_yAni
Binbaşı
Binbaşı
nAsi_yAni

Kadın

Suç ve ceza.. Empty
MesajKonu: Geri: Suç ve ceza..   Suç ve ceza.. EmptyPaz Kas. 16, 2008 3:31 pm

Sevgili Billurcum yazdıkların çok güzel katılmamak elde değil çok tşkler.Yalnız şu var ki acı olan yönelltiğim soru mu yoksa bu soruyu sormama neden olan gencecik kızlarımıza tecevüz eden,okul önlerinde bir çok genç kardeşlerimzi eroine alıştırark hayatını karartan,,bir kaç kuruş için annesini babsını doğrayan ve hiç çekinmeden minicik yavrucukları kaçırıp organlarını pazarlayan inasanlar mııı ?Bana görede gerçekten acı olan bu.Gerçekten acı olan anaların babaların el bebek gül bebek büyüttükleri kıymadıkları yavrucaklrını 20 yaşında toprağa vermeleri.Hem vicdanı hemde dini açıdan yaklaşmışsın.Vicdani açıdan değerlendirirsek bu olaylar Allah korusun Allah kimsenin başına vermesin yakının başına gelse yine böyle düşünür Allah'ın verdiği canı Allah alır mı dersin?Dini açıdan ise; işe zaten Allah'ı kitabı katarsak inan ki hapishanelerin yarısı şuan boştu cnm..
Vallahi bana ister geri kafalı desinler ister yobaz desinler ne derlerse desinler idama soğuk bakanlardan değilim.Bu insanların hepimizin verdiği vergilerle sıcak yemek yiyip yan gelip yatmalrı isterse ömür boyu olsun sizleri bilmem ama benim zoruma gidiyor.
Phoenix_u
Tüm General
Tüm General
Phoenix_u

Erkek
Ruhsal Durumunuz : Suç ve ceza.. Karisi10

Suç ve ceza.. Empty
MesajKonu: Geri: Suç ve ceza..   Suç ve ceza.. EmptyPtsi Kas. 17, 2008 6:04 pm

12 Eylül 1980
Türkiyede yapılan darbeler içerisinde bence "milad" diyebileceğimiz bir olay.
Bir anda bir ulusun tüm yapısını değiştiren bir milad
O günden intibaren ulusun bütün değerleri değişmeye başladı hemde kökten.
Bir anda bir tüketim toplumunu gerektiren herşey ulusun can damarlarına direkt olarak enjekte edilmeye başlandı.Bir anda "küçük Amerika, ikinci amerika" olma vaadleri ile ülke insanı dipsiz hayallerin içine arkadan itilerek atıldı.
Üstelik bu da ülkenin başındaki insanların yakınlarının (o gün için) yasa dışı yollardan yurt dışından yayın yapan tv leri ile yapılmaya başlandı.
Şairin de dediği gibi
Önce ekmekler bozuldu.
Sürekli A.B.D. ve Avrupa toplumunun dejenere ilişkileri bizlere allanıp pullanıp boyanıp cafcaflı bir şekilde sunuldu. Zannettikki herşey oralarda güllük gülistanlık.
Kendi değer yargılarımızı örflerimizi adetlerimizi kültürümüzü kısaca saygımızı yitirdik ve bencil bir toplum olduk.
Bunun için alt yapımızda vardı aslında. Taa genlerimizden gelen. Tarihimize bir bakalım. Önce göçebe bir topluluk olarak başlamışız. Bir lider ve peşinden gelen bir komün. Yerleşik toplumlardan farklı olarak avcılık hayvancılık ve savaşçılık temel özellikleri olan gruplar.
Hazıra konan üretimden ve DÜŞÜNMEKTEN uzak toplumlar.
Bu trü toplumların bir özelliği daha vardır. Üreteme kaygıları ve düşünme zorlukları olmadığından ULUS bilinci oluşmaz ve MİLLET değil ÜMMET olurlar. Yani tek adam (ya da bir konsey, bir grup ) tarafından yönetilir, onların verdiği kararlara uyulur.
Türklerin islamiyeti seçişinden sonra bu durum dünya işlerinde yine bu şekilde sürdüğü gibi yanına birde şeyhler şıhlar hocalar eklenmiştir.
Şimdi bunları birleştirelim
Genlerinde hazıra konmak olan bir toplum var. Bu toplum üretmemiş. Ya da olabilşdiğince az üretip çok yatmış
Düşünmemişte. Çünkü ya "han" lar, "kaan"lar, padişahlar ya da şeyhler şıhlar onlar adına karar vermiş.
Ve bu topluma birden bre alışık olmadığı bir lüks yaşam ÖNERİLİYOR, ÖRNEK GÖSTERİLİYOR !
Üstelik ülke liderlerinden bir çıkıp "benim memurum işini bilir" diyor.
Televizzyon sürekli iştah açıyor
Önlerinde adını bile duymadıkları birçok ürün var ve televizyondaki muhteşem yaşamlarda bu ürünler kullanılıyor.
Sonuç kolay para kazanmanın yolları o muhteşem Türk zekasının üretimine kalıyor.
Birden bire zenginleşen her mahallenin insanlarıda örnek oluyor elbette.
Birde istanbulun taşı toprağı ile ilgili rivayetler.
Gelen geliyor...
Bir laf vardır sözüm meclisten, hatta ülkeden dışarı
Aç köpek fırın duvarı deler derler.
İnsanlar legal yollardan ekmek parası kazanamayınca, kazananlarda tv de3 izledikleri avakado yu o parayla alamayınca...
Gelsin ahlaki çöküntü !

Gene lafı fazla uzattım Smile
İdam cezasına gelince sevgili Seçil...
DEmokrasi havarisi A.B.D. ye bakalım önce.
Hani küçük Amerika olacaktık ya...
BiLLuR
Admin
Admin
BiLLuR

Kadın
Ruhsal Durumunuz : Suç ve ceza.. Cesur10

Suç ve ceza.. Empty
MesajKonu: Geri: Suç ve ceza..   Suç ve ceza.. EmptyPtsi Kas. 17, 2008 7:41 pm

Evet abicim yazdıklarına katılıyorum..Ellerine sağlık..Seçilcim düşüncelerine saygı duyuyorum..Kaldıki bizim vergilerimizin nerelere gittiğini araştırsak içerdekileri suçsuz buluruz inan..Türkiye'de adalet o kadar yavaş o kadar gecikmeli ve bilinçsiz ilerliyorki suçsuz yere içerde tutulan binlerce insan var..Birsürüde ceza alan insan var..Belkide çoğu suçsuz..Bunlarıda idam edersekk bizde aynı suçu işlemiş olmazmıyız..İdam çözüm değil arkadaşlarrr..Hiç bir zaman hiç bir ülkede çözüm değildir..İranda Irakta recm yapılarak öldürülen insanları tv de izlediğimiz zamanlar bile..VAHŞETT diyoruz..Halbuki Hataydaki İranda berberlik yapan, bir adamın Allaha küfür ettiği gerekçesiyle idamla yargılanması sizce ne kadar doğru olabilirki..Herşeyden önce ailesini düşünelimm..Birazda tarafsız bakalımm..

Abicim buda bir gerçekki çalışmıyoruz düşünmüyoruz özentiyiz ve hazıra konuyoruz..Çünlü bunların hepsini bizim adımıza yapıcak birileri var zaten kendimizi yormuyoruyoruz..Bu özentilerin birazda aileden kaynaklandığına inanıyorum abicim..Neden nerseniz ailelerin artık eskisi gibi örf ve adetlerimizden uzaklaştıklarını görüyoruz..Örneğin eskiden aile sofraya oturur ve yemek yenirdi..Şimdi ise ,batılılaşıyoruz ya hani herkes yemeğini alır odasına çekilir ..Okullarda bile babamın zamnlarında saygı sevgiyi öğretirlermiş, otobüse bindiğinde kendinden büyüklere yer verileceği öğretilirmiş..Şimdi ise otobüse binen gençler bırakın yer vermeyi uyuma numarası bile yapıyorlar..Buda yine aileden kaynaklanıyor..Örneğin marka takıntıları kesinlikle batıya bir özentidir..

Aslında özendiğimiz insanlar o kadar rahat yaşıyorkii..Biz kendimizi çok kasıyoruz..Buna örnek olarakda yazın tatile gittiğim Didim Altınkumda lüks bir lokantada (tabi yaşadığım memlekette bakkal isimleri bile yabancı artıkk) bir Alman çift gördüm..Yemek yiyorlardı..Nasıl mıı?Biz çatal bıcakla uyum sağlamaya çalışırken onlar elleriylee tavuk yediler..Ve bu hiç yadırganmadı..Aynı şeyi biz yapsaydık acaba ne gözüyle bakarlardı..Ama onun adı var demi o Almannn.. Onlar batılıı...
nAsi_yAni
Binbaşı
Binbaşı
nAsi_yAni

Kadın

Suç ve ceza.. Empty
MesajKonu: Geri: Suç ve ceza..   Suç ve ceza.. EmptyÇarş. Kas. 19, 2008 9:17 pm

Abi cok farklı bi yaklaşım gerçekten düşündürücü... hep güdülmeye alıştık alıştırıldık ,devlet ve millet olmayı bilemedik belkide...Ama değişek bişiler değişmeli ve ben buna inananlardanım çok güzel günlerin bizi beklediğni biliyorum...
bu güzel günler olucak ama bizim de bazı değerlerlere güvenimizin olması gerekiyor öyle değil mi?(polisimiz,savcımız vs..) Biilur arkadaşım adalet çok yavaş ilerliyor bu konuda çok haklısın ama binlerce insan suçsuz yere içerde tutuluyor ceza alaıyor kısmına kesinlikle katılmıyorum.Suçu kesinleşmemiş delillerle ispatlanmamış hiç bir suçlu ceza evinde heleki bu devirde mümkin değil ki tutulsun.Artık hepimizinde bildiği gibi adli tıp sonuçları(DNA sonuçaları),olay yeri inceleme,kriminal laboratuar sonuçları ile hiç bir masum insanın içerde olacağını aklım mantığım kesinlikle kabul etmiyor.yani bu sonuçlada senin belirttiğin gibi yaa masum insanlar idam edlirse sorusu tamamen ortan kalkıyor.ki zaten adaletin şüphelendiği insanı kolundan tutup götürüpte idam etmesi gibi sonuç mümkün mü? kesinlikle hayırrr..Sözlerimin yanlış anlaşılmamısı adına diyorum ki toplumun refahı huzuru için başkalarının yaşama hakkı için evet idam olmalıı.Suçunu itiraf etmiş bazı kesin delillerle suçu isapatlanmış topluma kazandırılamaıycak (hasta ruhlu)insanların terör suçlularının tekrar başkaların canını yakmamalrı adına vazgeçilmez bi ceza olarak görüyorum.
İranda yapılan idam cezalarını izlediğmizde ülkemizde vahşet olarak izliyor olabiliriz ama bir kaç ay önceside onların ülkelerinde bu idam edilen insanlar hangi gazetelare hangi haber bültenlerine kim bilir kimlerin canını yakarak haberleri vahşet olarak geçtii.Bunuda düşünmek gerek.Hıı bu ülkeler ABD gibi iğneyle yapsa uyutarak görüntü şıklığı olucak belki bu kadar tepki almayacak.Hataydaki berber vatandaşımızda ekmeğini kazanmaya gittiği Sudi Arabistanda kanunlar ne iseuymak zorunda yapamıyacaksan zor gekliyosa hiç gitmiyeceksin ozaman.Affedilmiş neyse kii....
Son olarak demek istiyorum ki;gerçekten suçlunun ölmediği yerde masumlar ölmeye devam edecektir.Devlet suçluların insanca yaşmalrını düşünüyor ama benim güvenli huzrlu bi ortam yaşamamı hiçe sayarak suçum ne masum olmam Exclamation
SEPYA
Moderatör
Moderatör
SEPYA

Kadın

Suç ve ceza.. Empty
MesajKonu: Geri: Suç ve ceza..   Suç ve ceza.. EmptyÇarş. Kas. 19, 2008 10:46 pm

Sevgili Seçil

Aynen senin gibi bende tv haberleri izlerken diken üstünde hissediyorum kendimi.

Konunun sosyal çöküntü yönünü (daha çok nedenini) sayın admin ve billur irdelemişler görüşlerine katılıyorum, harika tesbitler.

_Kısa yoldan köşe dönme diye bir kavram girdi hayatımıza
_Televoleleri izler özenir oldu gençlerimiz (üst tabaka tüketici toplulukları)
_Devlet idaresinde bulunanlar kişisel çıkarlarını toplum çıkarlarından üstün tuttular
_Oy uğruna hapishaneler boşaltıldı; topluma potansiyel cinayetler, ırza tecavuzler, hırsızlık vakaları oluşturuldu.
_Değerlerimizi yitirdik (birbirimize inanmayı, sevmeyi, birbirimizi düşünmeyi, düşene el uzatmayı, acıma hissimizi, vs..)

Hazıra konma, bencil olma, üretimden uzak, düşünmeden uzak bir gen taşıdığımız konusuna katılmıyorum. Bu biraz acımasız bir yargılama gibi geldi ümit bey.
(her alanda bunun tersini ispatlayan birçok şair, düşünür ve bilimadamlarımız var dünya çapında)

******'ün dediği gibi yüksek değerleri olan bir toplumuz sadece bu özelliklerimizi yitiriyoruz. Yozlaşıyoruz her yönümüzle. Dilimizle, yaşamımızla, değerlerimizle... Büyük bir sosyal çöküntü yaşamaktayız...

1-sizce suçlular hakettikleri cezaları alıyorlar mı ?

kesinlikle hayır

2_verilen cezalar caydırıcı mı?

hayırrrr (heleki m.ö den kalma paraya çevrilen komik cezalar )

3_Caydırıcı olsaydı suç oranında azalma olurmuyudu?

olurdu diye düşünüyorum

4_İdam cezası geri gelsin mi ?

idam cezasının gelip gelmesinden çok hakedene hakettiği cezayı vermek önemli. idam cezası da zaten kolay verilmiyor.

matraks
Yarbay
Yarbay
matraks

Erkek
Ruhsal Durumunuz : Suç ve ceza.. Keyifl10

Suç ve ceza.. Empty
MesajKonu: Geri: Suç ve ceza..   Suç ve ceza.. EmptyPaz Ara. 21, 2008 10:24 am

çok haklısınız

Suç ve ceza..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics