TÜRK KAHVESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TÜRK KAHVESİ

KARDI YAĞDI...YAĞMURDU AKTI..SONRA TOPRAĞA KARIŞTI KURUDU DE..SOLDU DE..NE BİLEYİM İŞTE..KISACA ÖLDÜ DE...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
En son konular
» ôîòî ìîäíû÷ ï
küpe ve erkek EmptyPerş. Ağus. 04, 2011 3:48 am tarafından Misafir

» When the first Whirlpool Duet album was released in December 2001
küpe ve erkek EmptyPaz Tem. 31, 2011 2:13 am tarafından Misafir

» TRAMADOL purchase fedex
küpe ve erkek EmptyC.tesi Tem. 30, 2011 9:12 pm tarafından Misafir

» cod delivery overnight clomid
küpe ve erkek EmptyÇarş. Tem. 27, 2011 7:30 am tarafından Misafir

» Evet en iyi avatar kimde
küpe ve erkek EmptyC.tesi Ara. 12, 2009 12:02 pm tarafından Misafir

» Ruh hali
küpe ve erkek EmptyPaz Haz. 07, 2009 8:55 pm tarafından .Climbed.

» RADYO ACTİVE ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ
küpe ve erkek EmptyPaz Haz. 07, 2009 8:42 pm tarafından .Climbed.

» Şu an ne dinliyorsunuz?
küpe ve erkek EmptyCuma Haz. 05, 2009 10:47 pm tarafından PeRiLiCe

» En sevdiğiniz bayan ve erkek isimleri nelerdir?
küpe ve erkek EmptyCuma Haz. 05, 2009 10:23 pm tarafından PeRiLiCe

» hırs üzerine bir çözümleme
küpe ve erkek EmptyCuma Haz. 05, 2009 8:04 pm tarafından Didi

» Aşkla Baş Edecek Gücün Yoksa Aşık Etmeee!
küpe ve erkek EmptyCuma Haz. 05, 2009 4:13 pm tarafından gizem_den

» BİR AYRILIK GÜNÜNDE
küpe ve erkek EmptyPerş. Haz. 04, 2009 10:30 pm tarafından SiMaRiK

» Tamam Gidiyorum...!
küpe ve erkek EmptyÇarş. Haz. 03, 2009 1:49 pm tarafından gizem_den

» kabağın sahibi vardır elbet
küpe ve erkek EmptySalı Haz. 02, 2009 9:41 pm tarafından Didi

» yalakalık üzerine
küpe ve erkek EmptySalı Haz. 02, 2009 9:21 pm tarafından Didi

» Para Her Kapıyı Açar mı?
küpe ve erkek EmptyPtsi Haz. 01, 2009 8:54 pm tarafından BiLLuR

» susuyorum...
küpe ve erkek EmptyPaz Mayıs 31, 2009 11:08 pm tarafından SEPYA

» komik şiir (tezatlık)
küpe ve erkek EmptyPaz Mayıs 31, 2009 11:04 pm tarafından SEPYA

» gizlice..
küpe ve erkek EmptyPaz Mayıs 31, 2009 10:57 pm tarafından SEPYA

» metrekareye düşen mermi...
küpe ve erkek EmptyPaz Mayıs 31, 2009 10:51 pm tarafından SEPYA

» 2009 Dünya GüzeLLik yarışması adayLarı
küpe ve erkek EmptyC.tesi Mayıs 30, 2009 11:44 am tarafından SiMaRiK

» Aşka Meylin Nedendir
küpe ve erkek EmptyC.tesi Mayıs 30, 2009 10:40 am tarafından impassive

» Hangi süper güce sahip olmayı isterdiniz?
küpe ve erkek EmptyPerş. Mayıs 28, 2009 10:41 pm tarafından kayısı_cicegi

» F.WILHELM NIETZSCHE
küpe ve erkek EmptyPerş. Mayıs 28, 2009 10:34 pm tarafından kayısı_cicegi

» Şehre Hasret
küpe ve erkek EmptyCuma Mayıs 22, 2009 8:45 am tarafından astakoz

En iyi yollayıcılar
Ekselanss (1504)
küpe ve erkek I_vote_lcapküpe ve erkek I_voting_barküpe ve erkek I_vote_rcap 
BiLLuR (1500)
Serap (1364)
sandy (1289)
impassive (1238)
Didi (1139)
Mavis (811)
SEPYA (777)
Phoenix_u (733)
SiMaRiK (692)
Istatistikler
Toplam 300 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: PeRiLiCe

Kullanıcılarımız toplam 15216 mesaj attılar bunda 4017 konu
Anket
Hangi süper güce sahip olmayı isterdiniz?
Karşıdaki insanın aklını okumak
küpe ve erkek I_vote_lcap36%küpe ve erkek I_vote_rcap
 36% [ 5 ]
Görünmez olmak
küpe ve erkek I_vote_lcap0%küpe ve erkek I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Zaman içinde yolculuk etmek
küpe ve erkek I_vote_lcap7%küpe ve erkek I_vote_rcap
 7% [ 1 ]
Geleceği görmek
küpe ve erkek I_vote_lcap0%küpe ve erkek I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
İnsanları iyileştirmek
küpe ve erkek I_vote_lcap21%küpe ve erkek I_vote_rcap
 21% [ 3 ]
Zamanı durdurmak
 7% [ 1 ]
Uçmak
küpe ve erkek I_vote_lcap14%küpe ve erkek I_vote_rcap
 14% [ 2 ]
Ölümsüz olmak
 7% [ 1 ]
Diğer
 7% [ 1 ]
Toplam Oylar : 14
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

küpe ve erkek

+6
Phoenix_u
SEPYA
sandy
SiMaRiK
Mavis
Ekselanss
10 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Ekselanss
Moderatör
Moderatör
Ekselanss

Erkek
Ruhsal Durumunuz : küpe ve erkek Canli10

küpe ve erkek Empty
MesajKonu: küpe ve erkek   küpe ve erkek EmptyCuma Ara. 26, 2008 2:38 pm

evet başlıktanda anlaşılacağı üzere küpe erkek adamı bozarmı sevdiğinizde küpe olmasını istermisiniz yorumlarınızı bekliyorum
Mavis
Moderatör
Moderatör
Mavis

Kadın
Ruhsal Durumunuz : küpe ve erkek Ssstt10

küpe ve erkek Empty
MesajKonu: Geri: küpe ve erkek   küpe ve erkek EmptyC.tesi Ara. 27, 2008 10:42 am

Beraber olduğum insanın küpe takması beni rahatsız etmez,hoşuna gidiyordur takar.Bende bazı erkeklere yakıştığını düşünüyorum.Toplumun bazı kesimleri küpe takan erkeklere yakıştırmalar yapmasıda hoşuma gitmiyor.Erkeklik küpeyle kıyafetle mi ölçülüyor.Bence erkekği erkek yapan davranışları,saygısı ve yüreğidir. I love you
SiMaRiK
SiteSahibi
SiteSahibi
SiMaRiK

Erkek
Ruhsal Durumunuz : küpe ve erkek Hosgor10

küpe ve erkek Empty
MesajKonu: Geri: küpe ve erkek   küpe ve erkek EmptyC.tesi Ara. 27, 2008 12:23 pm

Fikrin neyse zikrin odur, küpe bayan takısıdır..Erkek takıları saat cüzdan kemer ve künyedir..Bir erkeğin etek giymesinide yakıştıranlar olabilir.. Erkek dediğin ERKEK gibi olmalı.. Bence kendini sosyal sanan asosyal insanların yaptığı bişeydir
http://caglar.benimforum.org
sandy
Prenses
Prenses
sandy

Kadın
Ruhsal Durumunuz : küpe ve erkek Sarhos10

küpe ve erkek Empty
MesajKonu: Geri: küpe ve erkek   küpe ve erkek EmptyC.tesi Ara. 27, 2008 5:55 pm

Erkek dediğin ERKEK gibi olmalı
kesinlikle çağlara katılıyorum erkek dediğin erkek gibi olmalı sadece erkek takılarını kullanmalı ii etekte yakışıyo diye etekte giysin yok böyle birşey erkek erkek gibi kadında kadın gibi giyinmeli
SEPYA
Moderatör
Moderatör
SEPYA

Kadın

küpe ve erkek Empty
MesajKonu: Geri: küpe ve erkek   küpe ve erkek EmptyC.tesi Ara. 27, 2008 8:10 pm

bozmaz niye bozsun
evet maviş yakışanlar var gerçekten tarihte de örnekleri mevcut.
bknz.yavuz sultan selim han, incili çavuş gibi

incili çavuşu bilirsiniz
mizah üstadı
osmanlı ordusunda çavuş kendisi
üstleri orduda sürekli mizah yaptığı için rahatsız olmuş ve padişaha jurnallemişlerdir. padişah da huzuruna çıkartılan incili çavuşa sormuş
_kadın mısın ki inci takarsın
cvp vermiş:
_efendimiz eğer kulağına inci takan ecdadı yavuz sultan selim han için cinnet kararı veriyorsa benim için de versinler.

ancak herşeyde olduğu gibi günümüzde bu konuda da abartıya kaçılırsa işin rengi değişiyor tabiki

Phoenix_u
Tüm General
Tüm General
Phoenix_u

Erkek
Ruhsal Durumunuz : küpe ve erkek Karisi10

küpe ve erkek Empty
MesajKonu: Geri: küpe ve erkek   küpe ve erkek EmptyC.tesi Ara. 27, 2008 9:11 pm

İlgünç yorumlar var...
Sanırım küpe takan üstelik saçı da uzun biri olarak konu tamı tamına beni ilgilendiriyor !

Sevgili Şımarık erkek takılarını sayarken "künye" yi de dahil etmiş
Hayır künye erkek takısı değildir ve ilk form'u bileziktir. Yani bayan takısıdır.
Üstelik bu altın bir künye olursa daha da beter çünkü altın dinen erkeğe caiz değildir !!!
Kolye konusuna hiç girmiyorum çünkü bu gün erkeğin küpe takmasına ve saçını uzatmasına karşı olanlar gömleklerini göbeklerine kadar açıp altın kolye ve zincirlerini herkese gösteriyorlar zaten Smile

Gelelim etek konusuna. Doğru etek bayan giysisidir. Erkeğin giymesi en azından yurdumuzda ve şu yaşadığımız yıllarda hoş karşılanmaz ama ileride ne olacağı da bilinmez.

Ama mademki konumuz erkek-kadın giysi ve takılarını farklılaştırmak kesin çizgilerle ayırmak gerekiyor ozaman hemen soruyorum

KADINLAR NEDEN PANTOLON GİYİYORLAR ??? Öyle ya kadın-erkek diye ikiye ayırıyorsak herşeyi bunuda ayıralım. Çünkü pantolon ERKEK giysisidir.
Şimdi bana kimse şalvar örneğinden gelmesin bende poşi örneğini veririm erkekler bu sayede baş örtüsüde takma hakkını alır Smile

Yavuz Sultan Selim ve İncili Çavuş örneğini Sevgili Sepya verdiği için kendisine teşekkür ediyorum.

Arkadaşlar ben iki şeyi merak ediyorum. Birincisi Sevgili Şımarık demişki :

"Fikrin neyse zikrin odur"

Ben bunu anlayamadım ? Sanırım burada Sevgili Şımarık'ın küpe takan erkeklerle ilgili "net" bir "teşhis" i var. Ben bu teşhisi öğrenmek istiyorum.

İkincsi ise gene Sevgili Şımarık demişki :

"Erkek dediğin ERKEK gibi olmalı.. "

Ben bunu da anlayamadım ? Sanırım burada Sevgili Şımarık'ın erkeğin nasıl olması gerektiği ilede ilgili "net" bir "tarif" i var. Ben bu tarifi de öğrenmek istiyorum.

Sevgili ekselans keşke konunun içine erkekte uzun saç konusunu da dahil etseymiş
Didi
Zirvedeki Mod
Zirvedeki Mod
Didi

Kadın
Ruhsal Durumunuz : küpe ve erkek Kustah10

küpe ve erkek Empty
MesajKonu: Geri: küpe ve erkek   küpe ve erkek EmptyC.tesi Ara. 27, 2008 9:31 pm

Eh gelişmekte olan canım ülkemin insan manzaraları çok da yadırgamıyorum.Bu zamanda bunları konuşuyor ve sorguluyorsanız vay halimize diyorum o zaman. Erkek gibi erkek nasıl oluyor prdn ben de bunu çok merak ettim :)Bir küpe ile erkekliği sorguluyorsanız bilimsel olarak diyebirim ki küpe kulağa takılıyor.Uzun saçlı ve küpe takan bir erkeğin eşi olarak,bu konu beni ve bizi hiç bozmuyor.Bilakis çok da yakışıyor.Smile Ben asıl size bir şey sorayım eğer şekilciliğnizin dışına bir an çıkıp cevap verebilirseniz bir de bana cevap veriniz ltfn.Erkek gibi erkekliği geçiniz de, var mı acaba bana insan gibi insanın tanımın yapabilecek -çok merak ettim-
Hayrola ekselans,genel izlenime göre mi sende küpe takmaya ya da takmamaya karar vereceksin? k12 Sormuşsun ama kendi yorumunu yazmamışsın ben sana sorayım seni bozar mı küpe takmak?
BiLLuR
Admin
Admin
BiLLuR

Kadın
Ruhsal Durumunuz : küpe ve erkek Cesur10

küpe ve erkek Empty
MesajKonu: Geri: küpe ve erkek   küpe ve erkek EmptyC.tesi Ara. 27, 2008 9:46 pm

Herkese ßazı şeyLer ters düşeßiLir..Ama yorum yaparken veya eLeştiriken çevremizdeki insanLarı göz ardı edemeyiz..Çünkü, ßir aksesuar insanın kişiseL tercihidr..ßu tercih ise ßir erkeğin "ERKEK" oLmaması için ßir neden değiLdirr..

GeLmiş oLduğumuz şu zaman diLiminde ßu önyargıLardan neden kurtuLamadık henüz..Kimse ßirşeyi sevmek zorunda değiL ama saygı duymak ZORUNDAAA..

Diğer çerceveden baktığımız zaman erkeğin elinde saLLamış oLduğu tespih ona eminim "Erkek dediğin ERKEK gibi olmalı.. "ünvanı veriyordur..ÖyLe değil mi arkadaşLar..Ama acaßa adam gißi adam mı..

ßir yandanda İskoçya haLkına üzüLüyorumm daha hiç erkek gißi erkek oLamamışLar..Malumm onLar etek giyerLer..
Misafir
Misafir

küpe ve erkek Empty
MesajKonu: Geri: küpe ve erkek   küpe ve erkek EmptyPaz Ara. 28, 2008 1:14 am

KüPe takMaK ErKEkLiĞİ BoZmAz.İsTeyeN takAr.yAkIŞıYoRSa sOruN yOk..bENcE..eteK giymE KoNuSUNdA OLay fArKLI..kÜpEyİ İsteYen tAkArDa Eteği başKALaRı GİydireBilir..bEN küpe taKmAm AmA TAkAn ArKaDAŞıM oLURSaDa YaDırGaMaM.SevGiLer sAyGıLaR
Didi
Zirvedeki Mod
Zirvedeki Mod
Didi

Kadın

küpe ve erkek Empty
MesajKonu: Geri: küpe ve erkek   küpe ve erkek EmptyPaz Ara. 28, 2008 10:46 am

Billurcum üstelik etek İskoçya halkının resmi tören kıyafeti,ne kadar geleneklerine bağlılar değil mi?Hatta bu geleneğin yani eteğin hakkını vermek adına resmi törenlerde gidikleri bu eteklerin altına iç çamaşırı da giymezlermiş k20

Yavuz Sultan Selim 10 Ekim 1470 günü doğdu. Babası Sultan İkinci Bayezid, annesi Gülbahar Hatun'dur. Gülbahar Hatun Dulkadiroğulları beyliğindendir. Yavuz Sultan Selim, uzun boylu, geniş omuzlu, kalın kemikli, omuzlarının arası geniş, yuvarlak başlı, kırmızı yüzlü, uzun bıyıklı ve yiğit bir padişahtı. Sert tabiatlı ve cesurdu. Kuvvetli bir ilim tahsili yapmıştı.

Çok güzel ata biniyor, devrin en meşhur silahşörlerini alt edecek kadar iyi kılıç kullanıyordu. Güreşmekte, ok ve yay yapmada üstüne yoktu. Harpten hoşlanmakla beraber çok ince bir ruha da sahipti
Yavuz Sultan Selim, ataları hep sakal uzattıkları halde sakalını keserdi. Bunun sebebini soranlara "Sakalımı ele vermemek için kesiyorum" dediği rivayet edilir. Bir kulağına da küpe takardı.
Serap
Süper Moderatör
Süper Moderatör
Serap

Kadın
Ruhsal Durumunuz : küpe ve erkek Anlayi10

küpe ve erkek Empty
MesajKonu: Geri: küpe ve erkek   küpe ve erkek EmptyPaz Ara. 28, 2008 2:13 pm

Küpe takmak neden bu kadar sorun oluyorki insan ister kadın ister erkek olsun kendine yakışanı giydikten sonra veya taktıktan sonra gerisi önemli değil bence önemli olan kişinin o halini beğenmesi ve kendini yakıştırması.Ertan küpe taksa önce bakarım yakışıp yakışmadığına fikrimi sölerim ama Ertan ben takarım dersede eyvallah çünkü onun zevki. Küpe ,etek ,pantalon bunlar önemli değil bence önemli olan kişinin gerçek düşünceleri ve davranışlarıdır .
Phoenix_u
Tüm General
Tüm General
Phoenix_u

Erkek

küpe ve erkek Empty
MesajKonu: Geri: küpe ve erkek   küpe ve erkek EmptyPaz Ara. 28, 2008 5:31 pm

Sorun küpede değil Sevgili Serap. Küpe bazılarına göre "bir simge"

Ben yıllardır küpe takarım saçlarım da uzundur. Bunu da gerek bu başlığı açan Sevgili Ekselans gerekse başlık altında fikrini belirten diğer arkadaşlarım (Sevgili Sepya dışında) bilirler. Dolayısı ile buradaki yorumları kendi şahsıma bir hakaret ya da iltifat olarak algılamış değilim.

Ancak sonuçta bende bu "küpe takan erkekler" grubuna dahil olduğumdan Sevgili Şımarık'a iki soru yönelttim. Bir tanesi küpe takan erkeklere yönelik "teşhisi" diğeride erkeklik üzerine "tarif" i. Çünkü bu konuda okadar net ve yoruma gerek duyulmayacak şeyler yazmışki bunları öğremnmeyi istedim.

Erkekliğin tanımına ilişkin benimde kendimce birkaç maddeden oluşan bir tarifim var. Bu maddelerden birisi de "erkek adam sözünün arkasındadır" Sevgili Şımarık da benim için bu tarifin içinde kalan bir kişi ve mutlaka sözünün arkasında durup sorularımı yanıtlayacaktır !

Gelelim Sevgili Prensesimiz Sandy'e. Hatırlarsanız Sevgili Sandy "forumdaki en karizmatik erkek kim" başlığına yanıt vermemiş ve gerekçe olarak da "hiçbirini görmedim" demişti.

Şimdi gene merakımdan soruyorum. Küpe takan erkekler hakkında bu yargıya nasıl vardı ? Çünkü hernekadar yüz yüze reelde görüşmediysek de en azından beni sanalda iyi tanır.
Haa yok diyorsaki "ben birçok küpeli erkek tanıdım ve tümü erkek gibi erkek değildi" işte bu çok üzücü !!!

Evet arkadaşlar Sevgili Ekselansın belkide buralara uzayacağını ummadan açtığı başlık bize bir imkan yarattı.
Şimdi hem kendimize hemde başkalarına İLİŞKİLERİMİZİ BOZMADAN FORUMDA NASIL TARTIŞILIR ı bu başlık altında gösterebiliriz.
Bu bağlamda böyle bir başlık açtığı için de Sevgili Ekselansa da teşekkürler

Buyrun Smile
Ekselanss
Moderatör
Moderatör
Ekselanss

Erkek
Ruhsal Durumunuz : küpe ve erkek Canli10

küpe ve erkek Empty
MesajKonu: Geri: küpe ve erkek   küpe ve erkek EmptyPaz Ara. 28, 2008 5:42 pm

sevgili arkadaşlarım ben bu başlığı acarken sadece toplum olarak düşüncelerimiz örenmek bunun hakkında fikirlerinizi almak tı amacım ama bakıyorumda aksi düşüncelerde olabiliyor bayanlar olmaz derken olabilir erkeklerde olur diyeceğinie olmaz diyor bunuda anlamış deyilim sonuçta özgür irade ile yapılan bi eylem var
sonuçta küpe tapmak ayrıca erkeğin özğürlük simgesi olarak kabul edilir küme takmam ama takanada neden takıyosun demem ayruca kişinin düşüncelerine hükmetme gibi hakkımda olamaz
SEPYA
Moderatör
Moderatör
SEPYA

Kadın

küpe ve erkek Empty
MesajKonu: Geri: küpe ve erkek   küpe ve erkek EmptyPaz Ara. 28, 2008 8:45 pm

[b]

sn adminimizin dediği gibi konu sadece küpeyle sınırlı da değil
başka birşeyde takabilir çok normal

yukarda bahsettiğim incili çavuş
sakallarına takıyormuş incilerini

üstelik asker

bilgili ,kültürlü, hazırcevap, nüktedan, velhasılı kişiliği çok güzel bir ADAM mış
padişah onunla sohbet etmekten okadar çok hoşlanmış ki sarayda alıkoymuş.

şimdi asıl mesele
yani
en önemli mesele
forumda ilişkilerin zedelenmeden medenice nasıl fikirlerimizi beyan eder, kimseyi incitmeden yada kırmadan ve hatta söylemek bile kötü hakaret boyutuna getirmeden nasıl tartışabiliriz..

ilişkilerimiz zedelenmeden tartışmanın bana göre en ön koşulu şu
herkesin aynı fikirde olamayabileceğini peşinen kabul etmek
ikincisi
bizimle aynı fikri paylaşmayan kişilere sanki cephede savaşıyoruz da karşı tarafımızdaki düşmanmış gibi davranmamak ve bu tür cümleler kurmamak
en önemlisi
cümlelerimize ve hatta kelimelerimize dikkat etmek
anlamlarını iyice hesaplamak.
fikrimizi beyan ettiğimiz arkadaşımızın kırılmaması da önemli
yani olgunluk
olgunluk gösterir diye de yüklenmemek
velhasılı
seçeceğimiz cümlelelerimizi oluşturacak kelimelerimizin anlamlarını iyi hesaplamak

[/b]
Mavis
Moderatör
Moderatör
Mavis

Kadın

küpe ve erkek Empty
MesajKonu: Geri: küpe ve erkek   küpe ve erkek EmptyPtsi Ara. 29, 2008 11:08 am

Zevkler ve renkler tartışılmaz diye bir söz vardır.Bu bence doğru bir yaklaşım olur.Benim beğenmediğimi sen ve ya öteki beğenebilir.Yetişme tarzı ,yaşadığın yerdeki düşünce tarzı herşey etkileyebilir insanın fikirlerini.Ben hoşlanmadığım şeyleri giyiyor ,takıyor diye kimseye tukaka diyemem.Hoşlanmıyorsam giymem veya takmam ama başkasınada saygı duyarım.Benim kardeşimde küpe takıyor sebebi belki hevestir belki özenti belkide zevk bilemem.Kulağını deldirip ilk küpe taktığında 60 yaşındaki babam tepki vermişti.Sadece tepkisini gösterdi ama bu kadar asla takamazsın deme hakkına sahip değil.Kardeşim ben senin seçimlerine müdahele etmiyorum sende edemezsin dedi ve tavrını koydu.Ben çokk yakıştığını düşünüyorum ve fikirlerine saygı duyuyorum.Eşim çok karşıdır ve aynen çağlar gibi düşünür.Ama onada karışamam beğenmeye bilir,sevmeye bilir onada eywallah ama karşısındakini kırmaya hakkı yok . Cool
BiLLuR
Admin
Admin
BiLLuR

Kadın
Ruhsal Durumunuz : küpe ve erkek Cesur10

küpe ve erkek Empty
MesajKonu: Geri: küpe ve erkek   küpe ve erkek EmptyPtsi Ara. 29, 2008 4:47 pm

Sepya çoook güzeL ßir noktaya değinmişsin..

ßurda tartışmaya açığız ve öyLede oLmaLıyız..Hiç kimseyi yeremeyiz..Ve inanıyorum ki herkesde ßu konuda fikirLerine söyLetecektir..
sandy
Prenses
Prenses
sandy

Kadın
Ruhsal Durumunuz : küpe ve erkek Sarhos10

küpe ve erkek Empty
MesajKonu: Geri: küpe ve erkek   küpe ve erkek EmptySalı Ara. 30, 2008 6:54 pm

ben küpe takan erkeklere erkek değil demiyorum sadece savunduğum erkeklerin erkek takısı takması bunu bu kadar sorun haline getirmemize gerek yok ben sonuçta kendi düşüncemi söyledim sizler küpe takanları ve ya küpeli erkekleri seversiniz bense küpe takmayan herkesin görüşü farklıdır benim görüşümde yukarda yazdığım ve herkesin düşüncesinede saygı duyuyorum teşekkürler
SiMaRiK
SiteSahibi
SiteSahibi
SiMaRiK

Erkek

küpe ve erkek Empty
MesajKonu: Geri: küpe ve erkek   küpe ve erkek EmptySalı Ara. 30, 2008 11:36 pm

Şimdi yorumumda bence demişim bu benim görüşümdür..
Şimdi sırasıyla cevap vermeye çalışayım..
Maviş demişki; kardeşim de küpe takıyor belki hevestir belki özentidir peki soruyorum kime neye heves, neye özentiliktir bu..
Birde burada yine maalesef bazı büyüklermizin ismi küpeyle anılıyor..ATATÜRKÜN bazı gruplar tarafından aarkasına sığınıldıgına benzer bişey olmuş..Öncelikle YAVUZ SULTAN SELİM'in neden küpe taktığını bir araştırın ve eğer aynı sebebden dolayı takıyorsanız burada bize bildirin..Yani yavuz süs içinmi, karizma görünmek içinmi, sosyal olmak içinmi takmış o küpeyi lütfen bunun arkasına sığınmıyalım..
Bir diğeride İSKOÇ erkeklerine hayranlık varsa kimse tutmuyor sizi bulabilirsiniz,yada erkek arkdaşlarınızı o şekilde giyinmeleri yönünde desteklemeli,yada özel günlerinizde ona etek alabilirsiniz,sizin kendi zevkinizdir kendi beğeninizdir...
Ümit abinin birebir yönelttiği sorulara geldim şimdi...
FİKRİN NEYSE ZİKRİN ODUR lafını ben üretmedim,bunu atalarımız söylemiş ve cümlenin ne anlama geldiği açık ve net...
Erkek dediğin erkek gibi olmalı derken; mesela bir erkeğin altın set (erdanlık gibi) takması,veya ruj sürmesi buna benzer bişey yapması BENCE normal degil küpeyide bunlardan ayırmıyorum ben...
Erkek dediğin erkek gibi olmalı derken Fatih Ürek, Kuşum Aydın,Arto,,Aldo ve Kral tv de DJ Bülent... Bunlarda erkeğiz diye geziyorlar..Diğer erkeklerle karşştırma yaparsanız kendiliğinizden çözüme ulaşacağınızı ümit ediyorum...

ŞuNU BELİRTMEK İSTİYORUMKİ küpe sosyallikle kesinlikle bağdaştırılamaz

BENCE Gelişmişlik insanın taktığı takılarla giydikleri kıyafetlerle değil ülke ekonomisiyle,toplum refahıyla ilgili bir kavram.. Yani bir ülkenin çok gelişmiş olmasını küpe takan sayısı belirlemiyor..
Yarın bu düşünceyi normal gören ERKEK arkdaşlarımı etek giyip, küpe takıp, ruj sürüp ne bilim birde altın gerdanlık takıp işe gitmeye davet ediyorum..(bayan arkdaşlarda babalarını bu şekilde hazırlayıp gönderebilirler işlerine)Görüşüne önem verdiğiniz insanların görüşleri belki bazı şeyleri anlatır arkdaşlarıma..BENCE ''SEN ÇOK SOSYAL OLMUŞSUN ÇOK GELİŞMİŞ DURUYOSUN DEMİYCEKLER'' (bunları şu yüzden söylüyorum BANA GARİP,BAZI DOSTLARIMA NORMAL GELDİĞİ İÇİN)
Bir düşünün bakalım neden bütün bayanlar küpe takıyolar.dış güzelliği tamamlamak için.erkeklerin makyaj falan yaptığıda yok zaten o zaman dış güzelliğini küpeyle tamamlamak zorunda değiller.BENCE delikanlılık diye bişe varsa küpe onu bozar.erkeklerin kullanacağı bi aksesuar değildir küpe, İYİ BİRŞEY OLSAYDI DÜNYADAKİ BİR ÇOK AKILLI GELİŞMİŞ İNSAN TAKARDI,ZOR BİRŞEY DEĞİL YANİ, KÜPE TAKAN ERKEKLER AZINLIK DEĞİL ÇOĞUNLUK OLURDU..
Küpe diyince aklıma şu büyük kadınların çember şeklinde taktığı küpeler geliyor halkalı olanlardan..Düşünüyorumda yakışmaz bence erkeğe kimsede görmedim gerçi bu küpeden takan erkek
Herkes görüşlerini söylüyor,BEN KÜPE takmam,takanada küfür etmem,mavişinde dediği gibi görüşlerimle tavrımla yüreğimle ön plana çıkarım..

YAVUZUN KÜPE TAKMA SEBEBİ:
yavuz sultan selim mısır seferinde bir köle görür kulağında küpeli hemen yanına çağırır neden küpe
takıyorsun diye sorar köle ona
-bizde küpe takmak allaha bağlılığın simgesidir der
ve buna istinaden yavuz Allaha bağlılığını göstermek için küpe takar

İşte size koskoca osmanlı padişahının sözleri... şimdi küpe takanlarda Yavuz Sultan Selimi mi örnek alıyor (!) , siz ne sandınız Avrupaya yetişme, avrupalıya benzeme çabaları falan mı ?
günümüzde ise popüler kültürün ve kültür endüstrisinin yarattığı tek tipleşme ve cinsiyetin muğlaklaştırılması çerçevesinde ortaya çıkan hippi akımının bir uzantısıdır.
Yavuz sultan selimin küpeyi takma olayı da
kulağına küpe olsun anlamındadırr!!!bu söz burdan gelir!!!!!

Zira Yavuz’un Mısır Seferi dönüşünde oğlu Süleyman’ın süslü elbiselerini görünce, “Bre Süleyman, sen böyle giyinirsen, anan ne giysin?” dediğini biliyor ve onun şahsi hayatında sade ve süsten uzak olduğunu kaynaklardan biliyoruz. Yavuz, süs ve ihtişamdan hoşlanmayan bir padişahtır.

Birde bazı alimlerimizin sözlerini yazıcağım son olarak;
Peygamber efendimiz (sav)buyuruyor ki:
(Kadın elbisesi giyen erkeğe, erkek elbisesi giyen kadına lanet olsun!) [Hakim]

(Erkeğe benzemeye çalışan kadın, kadına benzemeye çalışan erkek bizden değildir.) [İ.Ahmed]

(Kadın gibi davranan erkeğe, erkek gibi davranan kadına lanet olsun!) [Buhari]

(Erkeklere benzeyen kadınlara ve kadınlara benzeyen erkeklere Allah lanet etsin!) [Taberani]
(Örtülü olan çıplaklara ve erkek gibi giyinen kadınlara ve kadın gibi giyinen, süslenen erkeklere lanet olsun) buyuruluyor

Teşekkürler...
Mavis
Moderatör
Moderatör
Mavis

Kadın

küpe ve erkek Empty
MesajKonu: Geri: küpe ve erkek   küpe ve erkek EmptyÇarş. Ara. 31, 2008 10:52 am

'Benim kardeşimde küpe takıyor sebebi belki hevestir belki özenti belkide zevk bilemem'Kullandığım cümle budur sevgili Çağlar ben direk özenti ve ya heves demiyorum sonunada bilemem kelimesini ekliyorum.Hiç sormadım kardeşime neden küpe takıyorsun diye.Kendine yakıştırmış takmış sorgulamak bana düşmez.Ertan ın bu yazıda bahsettiği küpeden kastı kocaman halka küpeler değil minik küpeler sanırım ama öyle bile olsa yine saygı duyarım.Küpe takana da saç uzatana da . bounce
heidi_alp
Üsteğmen
Üsteğmen
heidi_alp

Kadın

küpe ve erkek Empty
MesajKonu: Geri: küpe ve erkek   küpe ve erkek EmptyÇarş. Ara. 31, 2008 1:48 pm

benim düşüncemde sanki bu tip şeyler yaşla orantılıynış gibi geliyo gençlik döneminde ergenlikte butip düşünceler hevesler olabiliyo bence onlara çokta yakışıyo belli bi süre taktıktan sonra zaten bırakıyolar. ama yaşı kemale ermiş birine bende yakştıramıyorum bu benim düşüncem.o kişinin hayat tarzıda önemli, ben eşime yakıştırmam mesela istemem onun takmasını ama bu başkalarında hoşuma gidiyo beğenebiliyorum yani diyeceğim yine o yaşına göre davranılmalı bence. yani ben bunu pek erkektir erkek diildir gibi algılamıyorum. arkadaşlarımında dediği gibi önemli olan insan olabilmek.
Phoenix_u
Tüm General
Tüm General
Phoenix_u

Erkek

küpe ve erkek Empty
MesajKonu: Geri: küpe ve erkek   küpe ve erkek EmptyÇarş. Ara. 31, 2008 2:53 pm

Sanırım konu gittikçe netleşiyor.
Sevgili Şımarık'ın yanıtlarından anladıklarımı birazda tüme varım olarak buraya aktarmaya çalışacağım. Çünkü yanıtlar bence net değil !!!

Öncelikle klasik bir demagoji var yazıda...

Birde burada yine maalesef bazı büyüklermizin ismi küpeyle anılıyor..ATATÜRKÜN bazı gruplar tarafından aarkasına sığınıldıgına benzer bişey olmuş..

Demiş Şımarık...
Yok böyle birşey. Elbette bende biliyorum Yavuz Sultan Selim'in neden küpe taktığını. Peki sen benim ya da başka erkeklerin neden küpe taktığını biliyormusuın ???

Yine ERKEK GİBİ ERKEK tanımlamasını yaparken de demişki

Erkek dediğin erkek gibi olmalı derken Fatih Ürek, Kuşum Aydın,Arto,,Aldo ve Kral tv de DJ Bülent... Bunlarda erkeğiz diye geziyorlar..Diğer erkeklerle karşştırma yaparsanız kendiliğinizden çözüme ulaşacağınızı ümit ediyorum...

İşte burada puzzle tamamlanıyor. Aristo mantığı ile gidiyoruz.
1-Fatih Ürek, Kuşum Aydın,Arto,,Aldo ve Kral tv de DJ Bülent eşcinsel eğilimli ya da görünümlü kişilerdir. (Ya da toplum tarafından öyle algılanırlar)
2-Bu kişiler küpe takarlar
3-Diğer küpe takan erkekler de bu kişiler gibi eşcinsel eğilimli ya da görünümlü kişilerdir. (Ya da toplum tarafından öyle algılanırlar)

Dağ deyip dangadanak atmamak lazım derdi rahmetli annem Sevgili Şımarık. Yorum yapabilirsin herkes yapabilir. Ama KİMSENİN KİMSEYİ ERKEK GİBİ ERKEK DEĞİL şeklinde YARGILAMAYA hakkı yoktur. Seninde yok !!! Çünkü bu yorum değil direk kişinin KİŞİLİĞİ HAKKINDA YARGIDIR.

Aslında yazacak daha çok şey var ama ben kendi adıma söyleyeceklerimi söyledim.
Ve yine kendi adıma bu konuyu burada kapatıyorum:
Misafir
Misafir

küpe ve erkek Empty
MesajKonu: Geri: küpe ve erkek   küpe ve erkek EmptyÇarş. Ara. 31, 2008 11:23 pm

dEnİzCiLeR İnCi YaDA eLmAS GiBi dEğErLi TaŞLaRdAn KüPeLeR TaKArMıŞ.BuNuN sEbEbİ ÖLdüKlErİnDe KüPeSiNiN çIkArIlIp mEzAr pARaSı yApIlMaSı İçİnMiş.bUNu BüTüN dEnİzCiLeR BiLiR...KeNdİ PaYImA ŞuNu sÖyLeYeBiLiRiM.mAçO FaLaN tAnImaM.erkEk gİbİ ErKeK lAfInAdA AyAr oLuRuM.kÜlTüRlÜ BiRiYiMdİr AmA SoKaK AğZıNıDa bİlİrİm .kAvGayIdA BiLiRiM.İYiDe EdErİm .SiLaH TaşIrIm HeRZaMaN OLmAsAdA.KeNdİmİdE BoZdUrMaM...BuRaYa kAdAr rEkLaMlArI DiNlEdİnİz....ŞimDi hAvA DUrUmUnU VeRiYoRuM.BikAÇ aRKADaŞımda gÖrDüM kÜpE tEktAş şEkLiNdE çoK YAKıŞmIŞTı.uLaN dEdİM BELkİdE oLaBiLİR ASlInDa beNdE TaKaBiLiRiM...DiyE DüŞüNDüM yAnİ ÇünKü tAkAn ArKaDaŞLArImDa bİ yUmUşAkLIk gÖrMeDiM..KEnDiMde Bu aRkAdAşLarImI YaRgIlIycAk biR hAk BUlMuYOrum..BU YAzılArImDa bİr hAtAm VaRsA aFFola..üMiT aRkADaşIm gİbİ Bu kOnUyU BeNdE kAPADım..kAbUl ETTiySeNiz MerHuMA AllAhtAn RaHmet DiLiYorUm..sAYgIlAR sEvGİlER
SiMaRiK
SiteSahibi
SiteSahibi
SiMaRiK

Erkek

küpe ve erkek Empty
MesajKonu: Geri: küpe ve erkek   küpe ve erkek EmptyPerş. Ocak 01, 2009 5:29 pm

Dağ deyip dangadanak atmamak lazım derdi rahmetli annem Sevgili Şımarık demiş ümit abim.

Peygamber efendimiz (sav)buyuruyor ki:
(Kadın elbisesi giyen erkeğe, erkek elbisesi giyen kadına lanet olsun!) [Hakim]

(Erkeğe benzemeye çalışan kadın, kadına benzemeye çalışan erkek bizden değildir.) [İ.Ahmed]

(Kadın gibi davranan erkeğe, erkek gibi davranan kadına lanet olsun!) [Buhari]

(Erkeklere benzeyen kadınlara ve kadınlara benzeyen erkeklere Allah lanet etsin!) [Taberani]
(Örtülü olan çıplaklara ve erkek gibi giyinen kadınlara ve kadın gibi giyinen, süslenen erkeklere lanet olsun) buyuruluyor

Bunları ben atmadım veya cümleleri sizin yorum anlayışınıza bırakıyorum
Didi
Zirvedeki Mod
Zirvedeki Mod
Didi

Kadın

küpe ve erkek Empty
MesajKonu: Geri: küpe ve erkek   küpe ve erkek EmptyPerş. Ocak 01, 2009 11:04 pm

O zaman herkes dinlesin ve uysun bu sözlere,
ben de erkek giysisi giyiyorum,pantolon,gömlek,takım elbise ve bu lanetleri reddediyorum.Dikkat edin size de dönmesin bu lanet cünkü inanıyorum ki siz erkeklerde bayanlara hoş görünmek adına saç,sakal traşı,parfüm ,jöle kullanmak gibi,hatta zaman zaman traş dan sonra unutulmuş kılları çelmek için cımbız bile kullanıyor olabilirsiniz.
bir de küçük tavsiye ,fikirlerimizi heryer de ve her zaman bu lafım nereye gider pervasızlığı ile söylemek yerine ,karşı fikirleri onaylamasak da ,secerek ifade etmeliyiz cümlelelrimizi(şu an benim yaptığım gibi)
yine her zaman ki gibi kadın erkek ayrımı yapmadan insan olmak konusunda nerdeyiz ,ne kadar dürüstüz ,ne kadar özümüz ve sözümüz bir buna bakalım.

sevgilerle
SEPYA
Moderatör
Moderatör
SEPYA

Kadın

küpe ve erkek Empty
MesajKonu: Geri: küpe ve erkek   küpe ve erkek EmptyPerş. Ocak 01, 2009 11:48 pm

sevgili didi
seni dinledim

ülkemizde binlerce kadın giyiniyor
ceket
pantalon
gömlek
bunlar erkek LİBASI
bende giyiniyorum

şimdi erkekler ne giyiniyor ülkemizde
peygamberimiz kot pantalon, şort , yada mayo...giyinmeyi saymamış..

parfüm kullanan erkekler
kuaförde perma yaptıran erkekler
ayak ve el bakımını yaptıranlar
daha neler neler
bunlar efemine mi ???
hayır
değiller bence
konuyu bu yönüyle ele alırsak olay çok büyür

herkes işin içinde bulur kendini

küpe ve erkek
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics